LAMPIÓNY - Prolog (Současnost)

10. září 2016 v 20:56 | AriaLissa |  Básně nebo kráké úryvky
Studený větřík tvořil na jezeře vlnky a ty pohupovaly loďkou uprostřed jezera ze strany na stranu. Dívka se zabalila do děravé deky, kterou v loďce našla. Ve svitu měsíce byl vidět její obličej posetý pihami, jak s očekáváním vzhlíží k nebi. Její blonďaté vlasy jí ve vlnách padaly na záda a dech vytvářel obláčky páry. Po tváři jí sklouzla jediná slza. Setřela ji svou ledově studenou rukou. Už v té loďce seděla nějakou dobu. Jmenovala se Isabelle. I když měla radši, když jí říkali prostě jen Belle.


Poprvé se tady na tom místě uprostřed jezera a v otřískané loďce ocitla před rokem, ačkoli měla pocit, že uběhlo mnohem více času. A narozdíl od patnáctého srpna minulého roku tu teď byla sama. Povzdechla si. Vincent jí tak chyběl. Sevřela přívěsek ve tvaru slzy, který jí dal. Slza ve tmě tluměně zářila. Když jí Vincent slzičku daroval, řekl jí: "Ať se stane cokoli, budu navždy s tebou." A právě na tyto slova Belle myslela, když držela slzičku. Ať se stane cokoli, budu navždy s tebou. To byla slova, která jí ještě nikdo nikdy předtím neřekl. Ale neznamenala pro ni tolik jen proto.

Znamenala pro ni něco, co ani ona sama nedovedla popsat. Vždy, když na ně pomyslela, pocítila zvláštní chvění. A ještě něco. Příslib. Naději. Pokaždé to ale trvalo chvilku. Najednou vítr zafoukal trochu více. Loďka se rozhoupala. Belle vyjekla a pevně se chytila okrajů. Pár vlasů jí vlétlo do obličeje. "Klid, je to jen vítr." Tak proč se tak bojím? Když se houpání ustálilo, obrátila svůj pohled zpět na nebe. Už jen chvilku. Zavrtěla se, aby se usadila se pohodlněji a hledala na nočním nebi světélka. Netrvalo ani minutu a uviděla první. Chvilku na to k němu začaly přibývat další světélka. Další lampiony.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ┼Lady de Vampire Victoria┼ ┼Lady de Vampire Victoria┼ | Web | 12. září 2016 v 11:28 | Reagovat

Zajímavé čtení

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama