Povídka Catherine - Kapitola 4

15. října 2016 v 21:10 | AriaLissa |  Catherine
VZPOMÍNKA BILLYHO:

Billy objímal svojí snoubenku Lauru kolem ramen. Společně tábořili u jezera v malém stanu pro dva. Nyní seděli u ohně a opékali marshmallow. Smáli se a Lauře se ve světle ohně leskl na ruce svatební prstýnek. Za týden se měli brát.

Billy byl šťastný. Laura byla láska jeho života a on by pro ni udělal cokoli. Snědli marshmallow a uhasili oheň, vlezli do stanu, ale ještě nebylo tak pozdě, aby se jim chtělo spát.


"Něco pro tebe mám," vzpomněl si Billy najednou. "Ale nechal jsem to v autě." Zvedl se, že pro dárek dojde.

"Nikam nechoď," žadonila Laura. "Můžeš mi to dát i zítra."

"Bude to jen minutka," slíbil Billy.

"Dobře," souhlasila Laura nakonec. Billy vylezl ze stanu. V ruce sevřel baterku, kterou si vzal s sebou. Nebylo třeba ji rozsvěcet, na cestu mu krásně svítil měsíc v úplňku. Došel k autu, odemkl ho a popadl ze zadní sedačky dárek pro svou snoubenku.

Vydal se po cestě zpět ke stanu. Najednou uslyšel podivné zavrčení. Zastavil se. Cítil, že něco není v pořádku. "Kdo je tam?" zvolal a rozsvítil baterku. Něco znovu zavrčelo. Billy namířil baterku přímo před sebe a málem dostal infarkt. Příšera znovu zavrčela a zmizela mezi stromy.

Billy pár vteřin strnule stál, než se vzpamatoval. "Lauro!" zaječel. O dalších pár vteřin se ocitl u stanu a rozhrnul plachtu. Posvítil dovnitř.

†††††

U parku parkovalo několik policejních aut a koroner. Za páskami se utvořil shluk civilistů, kteří zrovna procházeli parkem a byli zvědaví, co se děje. Byla mezi nimi i Catherine. Anonymně zavolala na policii ze staré, ale stále funkční telefonní budky na druhé straně mýtiny, a když přijela policie a začaly se tvořit hloučky, Catherine se k nim nenápadně připojila a sledovala situaci.

"To je strašný," říkala jedna žena.

"Co se stalo?" ptal se jiný hlas.

Vedle Catherine postával muž, tak pětadvacetiletý, a tvářil se nejistě a možná i trochu naštvaně, sem tam Catherine zahlédla, jak mu do výrazu problesk smutek, lítost, nebo možná zlost. Něco jí na tom muži přitahovalo. Zdálo se jí, jako by ho už někde viděla.

"Jak někdo může něco takovýho udělat," konstatovala směrem k němu, ačkoli tohoto činu byla schopna i ona - ne proto, že by chtěla, ale protože musela.

Muž se k ní otočil. Zamračil se na ni. Catherine mu pohled oplatila. "Neviděli jsme se už?" zeptal se.

"Nemyslím," odpověděla. Muž jen pokrčil rameny. Catherine si všimla jeho zvláštního pohledu, než se od ní odvrátil a upřel pozornost na policisty a koronera, kteří právě kolem nich vezli na pojízdných nosítkách mrtvé mužské tělo, které Catherine našla ve křoví.

Catherine ucítila bodnutí výčitek a odporu k sobě. Malá Ella ji upozornila na tělo ve křoví, a Catherine ihned poznala, kdo muže zabil.

†††††

Ta holka byla něčím zvláštní. Nevěděl čím, ale byla. Tedy krom toho, že byla až moc podobná Lauře. Stalo se to téměř před dvěma lety, ale Billy měl stále svou dívku Lauru živě v paměti. Byla tak mladá, a zemřela rukou nestvůry.

"Jak někdo může něco takovýho udělat," poznamenala ta holka. Zatvářila se tak nějak... Billy v její tváři viděl nejistotu. Otočil se směrem k ní a zeptal se: "Neviděli jsme se už?"

"Nemyslím," odpověděla. Policisté a koroner kolem nich prošli s tělem na pojízdných nosítkách. Billy se znovu zahleděl na dívku. Emoce v její tváři se změnila z nejistoty v ještě větší nejistotu a následně na odpor.

"Wendigo," zabrblala si pro sebe. Pozvedl obočí. "Prosím?" zeptal se.

"Ale nic," odpověděla rychle. V Billym se usadil pocit, že tahle holka něco ví.
Přijde Billy na to, co je Catherine zač?
Kdo je Ella?
Mám v psaní pokračovat?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama