Povídka Catherine - Kapitola 5

15. října 2016 v 22:40 | AriaLissa |  Catherine
O MĚSÍC POZDĚJI

Zítra měla být předúplňková noc, kdy se zase měla proměnit. Doufala jen, že někde v parku nenarazí na Billyho. Možná by se měla sebrat a utéct, dokud má ještě několik hodin čas. Za těch pár týdnů se s Billym hodně sblížili, a dalo by se říct, že se z nich stali přátelé.

Dozvěděla se o Billym, že wendigo mu zabil snoubenku, a on se teď snaží zabít wendiga, aby Lauru pomstil.


Kdyby tak nahlas neuváženě neuvažovala o své druhé polovině, nemusela by to teď řešit. Jenže jakmile nahlas vyslovila slovo wendigo, přitáhlo to Billyho pozornost a tenkrát ji donutil říct vše, co věděla. Tedy ne hned, ale pronásledoval ji tak dlouho, až mu to nakonec vyklopila.

Neřekla mu ale, že i ona je zčásti zrůda.

Nejvíce ji ale šokovala pravda o Elle. Byla to ta dívka z legendy o wendigovi - jeho nevlastní dcera, které třetí noc vyrval srdce. Několik století se bezcílně potulovala po zemi a dívala se na následky otčímova činu. Catherine by jí ráda pomohla, ale nebyla čarodějka - nemohla ji poslat na druhou stranu.

Catherine sledovala svůj odraz v zrcadle. Unaveným pohledem se na ni dívala pobledlá a pohublá dívka s mastnými hnědými vlasy. Takhle vypadala před každou první proměnou v měsíci. Tentokrát se ale cítila ještě hůře. Snad kvůli Billymu?

Nevěděla, co se to s ní děje, už od rána jí bylo podivně špatně a hůře se jí dýchalo. Bylo to opravdu podivné, nic takového nezažila. Více se potila a chvílemi měla pocit, že nemůže dýchat. U upíra to není normální, protože má velice silnou imunitu. Lidské nemoci na něj nemůžou. I když samozřejmě existují upíří nemoci, ale ty se objevují velice vzácně.

Ale napadla ji ještě jiná věc. Že někdo zabil Prvorozeného upíra, a tím by vymřela celá jeho linie. To by byla jedna z možností, proč jej jí tak špatně. V zrcadle uviděla, jak jí obličej šedne a nabíhají na něm šedé žilky. "Ne," vydechla. "Ne, prosím..."

Pak se jí zatmělo před očima, cítila jak padá, náraz na podlahu v koupelně a pak už neviděla nic.

†††††

Sage se vracela domů v povznesené náladě. Hlavně se nemohla dočkat, až řekne Catherine, jaké sexy jídlo dneska potkala a že si s ním zítra večer vyjde do klubu Dev9t, před kterým ho potkala. "Jí-í-í-ídlo!" prozpěvovala si. "Jídlo-ó!" Doslova tancovala po ulici. Cítila se skoro jako člověk. Přísahala by, že slyšela, jak její srdce zběsile tluče.

Už byla před domem. Vytáhla klíče a začala si místo prozpěvování pískat. Otevřela dveře, vešla do chodby, zkopla boty z nohou a třískla za sebou dveřmi. Zamířila do kuchyně a vzala si z leddničky pytlík krve, který si vymačkala do skleničky. Prázdný obal vyhodila do koše. Vzala si brčko. Jeden konec strčila do sklenice, druhý do úst, začala sát a vydala se poohlédnout po Catherine.

"Catherine!" zahalekala, když vystupovala po schodech. "Dneska jsem potkala fakt sexy kousek!" Stanula před dveřmi do Catherinina pokoje. "Zítra večer s ním mám rande!" oznámila, když otevřela dveře, ale zjistila, že mluví do prázdné místnosti. Znejistěla. "Catherine?" zavolala a odložila sklenici na dekorační stolek, který stál vedle dveří.

Zamířila k pootevřeným dveřím do koupelny. Strčila do nich a ty se s vrzáním pootevřely více. "Catherine!" zvolala Sage, když ji uviděla ležet na zemi zády k ní. "Stalo se ti něco? Jsi v pořádku?" poklekla ke kamarádce a otočila tělo. Zalapala po dechu. Catherine měla úplně šedou pleť a v jejím obličeji byly vidět žilky. "Ne. To ne. Catherine!" začala s ní Sage třást.

Prokousla si své zápěstí a přiložila ho ke kamarádčiným ústům. "No tak, pij." Teprve po chvíli si to Sage definitivně uvědomila. Catherine byla mrtvá.

Takže Catherine zemřela. Zatím dál nebudu pokračovat, to až se vyjasní, jestli má Catherine zůstat mrtvá, nebo jestli bude mít to štěstí, že bude moci žít jako člověk a zbaví se i své zrůdné wendigovské části. Hlasovat můžete níže. Děkuji za názory.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama