Povídka Rosalyn - Kapitola 2

6. října 2016 v 22:46 | AriaLissa |  Rosalyn
Ivan se druhý den vrátil zpět do místnosti s novým oblečením pro novorozenou. Všiml si, že leží se zavřenýma očima na posteli. "Tady máš ohoz, princezno," oslovil ji a položil jí šaty a boty k nohám.


"Neříkej mi princezno," zavrčela v odpověď. Ivan pár vteřin čekal, jestli ještě něco nedodá, ona však mlčela. Ivan stál a zíral na ni. Byla tolik podobná své matce... Zavrtěl hlavou a snažil se na Isabell nemyslet. "A jak ti mám tedy říkat?" zeptal se po hodné chvíli. "Já se jmenuju Ivan," dodal.

Novorozená však dále mlčela, jako zakletá princezna. "Jestli chceš, můžeš si vybrat nové jméno, jestli se ti to tvé, co nosíš, nelíbí," pokračoval. To upoutalo dívčinu pozornost. Obrátila se k němu a řekla mu: "Moje matka mě pojmenovala Ro..." zadrhla se. "Rosalyn."

"To je pěkné jméno," přikývl Ivan. "Mám ti tak říkat?" "Rozhodně mi ale neříkej princezno," požádala ho. "To mi vadí."

"Dobrá, nebudu ti tak říkat, pokud si to nepřeješ," souhlasil Ivan. "Ale až sem přijde šéf... No, uvidíš sama." Vstal a odešal z místnosti. Nechal tam zmatenou Rosalyn samotnou. Když zavřel dveře, opřel se o ně a svezl se na podlahu. Položil si hlavu do dlaní a bezmocně zanadával. Jestli bude Rosalyn stejná jako její matka, nedopadne to dobře. Dával si za vinu, že selhal. Že nedodržel slib, který te nebohé dívce dal.

†††††

VZPOMÍNKA ISABELLY/SEN ROSALYN:

Isabell se rozhlédla po malém pokojíku, kde se právě probrala. Sáhla si na břicho. Bylo ploché, jako předtím, než otěhotněla. Podivné nebylo, že se necítila slabá ani... Dítě! Vrhla se ke dveřím a snažila se je otevřít. Marně. "Pusťte mě ven!" zavřeštěla. Začala bušit do dveří. "Kde je moje dítě? Co jste s ním udělali?" ječela nepříčetně.

Za chvíli se však úplně vyčerpala. "Moje dítě," zašeptala a schoulila se u dveří. "Moje dítě," naříkala. "Moje holčička." Zůstala v této poloze tak dlouho, dokud na chodbě neuslyšela hlasy. Někdo přešel k jejím dveřím.

"Kde je moje dítě?" zavřískla bezmocně.

"Bude v pořádku," řekl muž. Isabell ten hlas nepoznávala, nevěděla, jestli je jeho majitel dobrý nebo zlý, a nikdy by si nemyslela, že ji někdo unese, a už vůbec ne, že bude svoje únosce muset prosit, ale stalo se tak: "Prosím, moje dítě."

"Bude v pořádku," zopakoval znovu ten hlas. "Slibuju."

"Prosím vás, neubližujte jí, nenechte jí zemřít, je přece tak maličká," plakala Isabell.

"Máte pro ni nějaké jméno?" zeptal se hlas. Isabelle měla pro své dítě jméno. Od té doby, co se dozvěděla, že to bude holčička. Proč by ale měla svým únoscům věřit? "Prosím," vydechla nakonec. "Chci, aby se jmenovala Rose."

Za dveřmi bylo ticho. Přesto Isabell vydechla: "Prosím vás, neubližujte jí!"

"Neublížím jí. Dostanu jí do bezpečí, slibuju."

Isabell nevěděla proč, ale uvěřila mu. "Děkuju," zašeptala do prázdna pokoje a zavřela oči. Z oka jí stekla jedna jediná slza.

†††††

Rosalyn sebou prudce trhla. Už byla v tomto ponurém šedém pokoji zavřená několik dní, a každou noc viděla záblesky plačící ženy prosící o život jejího dítěte. Tohle byla první noc, kdy se jí událost zobrazila celá, a kdy se konečně dozvěděla jméno ženy a jejího dítěte. Rozhodla se, že se zkusí zeptat Ivana, co se v tomto pokoji dělo před jejím příchodem. A to taky udělala.

Jakmile slunce začalo vycházet, netrpělivě vyklepávala prsty na noční stolek stejný rytmus pořád a pořád dokola. Jakmile se otevřely dveře a v nich se objevila Ivanova tvář, Rosalyn na něj tentokrát beze strachu vybafla: "Ivane, musím se tě na něco zeptat."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Baryn Baryn | Web | 11. října 2016 v 23:01 | Reagovat

Ivan je hrozně vtipný jméno pro upíra :D
Ale je to dobré ... jen nevím, z čeho se Rosalyn dozvěděla jméno té ženy (matky), když tam nebyla jmenovaná. :)

2 AriaLissa AriaLissa | E-mail | Web | 12. října 2016 v 7:00 | Reagovat

Ivan bylo první jméno, co mě napadlo. No a s tou vzpomínkou... Rosalyn byla tou dívkou, celou tu situaci viděla z jejího pohledu, takže tak se to jméno dozvěděla.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama