Povídka Rosalyn - Kapitola 4

9. října 2016 v 9:19 | AriaLissa |  Rosalyn
VZPOMÍNKA IZAJÁŠE:

Když se probudil, cítil se jinak. Škrábalo ho k krku, a nemohl to utišit ani sklenicí vody, kterou našel. "Chlapče, na tohle ti voda nepomůže."

Izajáš se otočil za hlasem. Ve dveřích pokoje stál muž, vypadal tak na čyřicet. Držel v ruce pytlík, na kterém byl malý štítek s nápisem A+. Izajášovy chuťové buňky se zaostřily. Radši se neptal, co je to, jen na balíček zhypnotizovaně zíral. Muž mu ho hodil. Izajáš ho dychtivě roztrhl a nedočkavě si obsal lil do úst.


†††††
VZPOMÍNKA IZAJÁŠE:

Izajáš se plížil ulicemi. Bylo tomu už tři týdny, co se proměnil v upíra. Za ty tři týdny zabil spoustu lidí. Každou noc chodil lovit do klubu. Dnes to ale mělo být jiné. Chtěl proměnit svého nejlepšího přítele, aby mohli být spolu. Spolu a silní.

Schovával se za stromy u cesty u garáží. Věděl, že dnes jel Ivan do práce autem, celý den ho sledoval. Nemusel čekat dlouho. Po cestě přijelo tmavě modré auto, ze kterého vystoupil Ivan, otevřel dveře své garáže - číslo 38 - a pak vjel dovnitř. O pár minut později vyšel ven.

Teď nastala Izajášova chvíle. "Ahoj, Ivane," promluvil a vyšel ze stínu. Ivan na něj vytřeštil oči a Izajáš vycítil, že se ho trochu bojí.

"Já... Já myslel... Že ty..." koktal Ivan, zaskočený, že ho vidí.

"Kdepak," odpověděl klidně Izajáš. "Neunesli mě, nezabili mě. Jen mi pomohli uvědomit si, kdo ve skutečnosti jsem a kde je moje místo."

"Izajáši," vydechl Ivan. "Co ti to provedli? Chováš se divně."

"Kdepak. Jsem sám sebou. Prohlédl jsem," ušklíbl se Izajáš a odhalil tak své tesáky. Ivan si jich nemohl nevšimnout. Taky že si všiml. "Izajáši," vydechl.

"Copak? Snad se nebojíš svého nejlepšího přítele. Co?" popošel k němu pár kroků. Takhle couvali, dokud Ivan nenarazil zády do budovy garáží. Izajáš se k němu přiřítil upíří rychlostí a zakousl se mu do krku.

†††††

"Izajáš totiž proměnil Ivana v upíra," odpověděla na Rosalyninu otázku Winter.

"Už jsme tady," přerušila je Bridget. Auto zastavilo před klubem P3. hudba hlasitě vyřvávala a pro Rosalyniny citlivé uši to bylo peklo. "Zvykneš si," plácla jí Bridget do zad a společně vystoupily. "Toho člověka nemusíš zabít," řekla jí Winter. "Můžeš ho prostě ovlivnit a napít se, a když se ti to nepovede, tak on určitě bude tak ožralej, že si to nebude pamatovat." Bridget něco utrousila a vyrazila první. Rosalyn s Winter šly tři kroky za ní.

Vstoupily přímo do jámy lvové. Hudba byla mnohem hlasitější než venku a Rosalyn se okamžitě zmocnil nepříjemný pocit. Bridget zmizela v davu a Winter zamířila na záchodky zkontrolovat si líčení, než půjde do akce. Rosalyn šla za ní.

†††††

"Víš, je tady ještě jedna skupina upírů," řekla Winter, když si nanášela další vrstvu rtěnky. "Víme, že dnes večer jsou tu taky, takže si dávej pozor."

"Ale jak je poznám?"

"Drž se dnes večer u mě, já tě se vším seznámím," nabídla jí Winter a Rosalyn po chvilce souhlasila.

†††††

Najednou toho bylo na Rosalyn strašně moc a tak řekla Winter, že půjde radši na chvilku na vzduch. "Dobře, já si chvíli zatrsám," oznámila Winter a zmizela mezi těly na parketu.

Rosalyn vyšla do chladného vzduchu. Uviděla na lavičce nějaký líbající se pár, který se dost nevybíravě osahával. Nakrčila nos a šla dál, tam, kde je boční únikový vchod z klubu a pokračovala dozadu za budovu. "Ahoj," uslyšela hlas. "Ztratila ses?" Rosalyn se ohlédla. Za ní stál sympatický trošku přiopilý bruneta držel v ruce poloprázdnou flašku piva. "Páni, ty jsi ale kočka," vydechl, když se jejich pohledy setkaly.

Rosalyn se zamračila. To je nějaká opilecká mluva? "No... Ehm... Děkuji," vyslovila nahlas. Kluk udělal pár kroků, zakopl a spadl na zem. Když se zvedl, Rosalyniny upíří smysly se okamžitě zostřily, protože na jeho ruce uviděla krev. Jak ji lákala...

Přejela si jazykem po tesákách. Tohle mělo být její první pití a ani nevěděla, jak toho člověka ovládnout. Zhluboka se nadechla a snažila se ignorovat slaboučký pach krve, který by normální člověk cítit nemohl.

Jenže najednou kluk zmizel. Něco ho odtáhlo za roh. Rosalyn uslyšela zvuky, jako když pes chlemtá, a pach krve značně zesílil. Pak přímo před ni dopadlo tělo s prázdným výrazem. "Kdo zaváhá, prohraje," řekla dívka s obličejem od krve, která se objevila vzápětí. Další upír, šrotovalo Rosalyn v hlavě.Ale z naší skupiny rozhodně není.

"Ty jsi z Izajášova klanu?" zeptala se holka. "Jedna z novorozených, že jo," pokračovala a ani nepočkala na Rosalyninu odpověď. "To je vidět, když tak dlouho váháš." Pak jí celkem ochotně sdělila své jméno: "Já jsem Elizabeth. Když se přidáš k našemu klanu, můžeme si užít spoustu zábavy."Setká se Rosalyn s Izajášem?
Je Isabell ještě naživu, a jestli ano, kde by mohla být?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama