14.kapitola - If I Should Die

24. prosince 2016 v 0:00 | AriaLissa |  If I Should Die
Takže vážení, další kapča je tady! Užijte si ji a veselé Vánoce vám všem :-)Mon amour, Gaspard je na cestě, aby nás vyzvedl. Teď mě potřebují.

Hodina, kterou jsme strávili v Julesově pokoji, se zdála dlouhá jen pár sekund. Poté, co jsem nevěděla, jestli ještě někdy uslyším Vincenta, potřebovala jsem s ním strávit víc času. Moje touha po blízkosti byla sotva splněna. Bylo to jako dávat jeden kousek čokolády hladovějícímu člověku.

Vincent my četl myšlenky. Přidu k tobě dnes večer. Slibuji.

"To bude lepší," řekla jsem, přemýšlejíc, jak jsem mohla být tak nevděčná za zázrak, že je tady.

Protože víš, že to není natrvalo, a chráníš sama sebe. Tato odpověď přišla z té poctivé části mého mozku, která mě nenechala s věcmi odejít. Bylo to jako mít maminku živou v hlavě - vždy připravenou a ochotnou mi poskytnout všechny druhy cenných rad, zda jsem o ně požádala nebo ne. Věděla jsem, že bych měla poslouchat, ale v tomto okamžiku jsem to chtěla umlčet.

Potkala jsem Gasparda na schodech a společně jsme šli do Vincentova pokoje, kde Jeanne zahnala Jeana-Baptista z místa u Brana, takže se mohl najíst.

Když jsme vešli, Branovy oči se podívaly do vzduchu vedle mě. Chvíli hleděl na Vincentova ducha, a pak řekl Gaspardovi: "Řekněte mi. Plánujete se pokusit o re-ztělesnění, nebo necháte Vincenta v tomto stavu v nastávající válce se starověkou?"

Jean-Baptiste a Gaspard na něj zírali, a pak se na sebe zmateně podívali.

Věděla jsem to! pomyslela jsem si, moje srdce zrychlilo. Doufala jsem, že Bran bude mít infomace, které bardia nevěděli, a měla jsem pravdu. "Co je to re-ztělesnění? Jak to funguje?" prosila jsem.

JB si přitáhl židli vedle Brana. "Nemyslím, že chápete, léčiteli.vincentovo tělo bylo zničeno. Jak bychom mu dali jiné? Nemůže jen tak převzít tělo revenanta: jsme vázáni našimi duchy, dokud jsme zničeni, a sdílení revenantského těla - soužití - je škodlivé pro psychiku hostitele, pokud to trvá dlouhou dobu."

Trpělivě pokračoval, mluvil uctivě, ale jako by neočekával, že Bran porozumí jak všechny revenantské věci fungují. "Když se použije mrtvý člověk, létací revenant může mít nové tělo - bylo to provedeno ve výjimečných situacích - ale to nezastaví přirozené tempo rozkladu těla. Po rigos mortis by bylo tělo pro Vincenta zbytečné."

Ačkoli obraz uvažujícího Jeana-Baptista zhoupl mým žaludkem, pozorně jsem poslouchala. Každé pravidlo revenantů.

Bran několikrát zamrkal a řekl: "Ale já nemluvím o vlastnictví. Mluvím o opětovném vytvoření vlastního těla."

Nikdo se ani nepohnul. Nakonec promluvil Gaspard: "Léčiteli, nejsme si vědomi tohoto... zázraku. Pokud skutečně existuje metoda pro re-ztělesnění, jak tomu říkáte, není to známo našemu druhu. Je ta věc opravdu možná?"

Bran přikývl. "Ano. To je. Opravdu to žádný váš záznam nepopisuje? Byl bych předpokládal..."

"Ne," potvrdil Gaspard. "Zdá se, že oddělení našeho druhu a vás v průběhu staletí vedlo ke ztrátě komunikace a sdílení informací mezi našimi skupinami."

Bran si promnul čelo a pochybovačně se na nás podíval, jako by přemýšlel, jestli by měl říct víc. "Archivy mé rodiny byly ostře střežené před těmi, kteří nejsou z našeho klanu, jakožto i revenanty. Ale předpokládal jsem, že bardia budou mít hodně znalostí, jako my. Alespoň pro takové důležité tradice. Možná jsem řekl příliš mnoho. Ale v tomto případě si myslím, že je moje nerozvážnost zaručena."

Odkašlal si a pokračoval. "Téma re-ztělesnění bylo zaznamenáno v jednom ze záznamů, napsaném předkem o mnoho generací zpátky. Vysvětluje, že revenanti, kteří jsou zničeni proti jejich vůli a uvězněni jako potulné duše, je tam východisko. Jejich tělo může být re-vytvořeno a jejich duch do něj přesunutý. Nevím přesný používaný postup. Vím jen, že řešení existuje."

Vzhledem k tomu, že se význam Branových slov vsákl, cítila jsem se závratně. Vincent byl až do teď zticha. Nyní promluvil. Nenech se příliš nadchnout, Kate. Je to pravděpodobně jen legenda. Příběh.

Ale nemohla jsem si pomoct. Ten slabý záblesk možného už vyhnal mé zoufalství. Mohl by být způsob, jak dostat Vincenta zpátky. Nepatrná šance stačila, aby mi dal naději.

"Existují stále ty záznamy?" zeptal se Jean-Baptiste Brana.

"Ano. Jsou to ty samé, které obsahují informace, které hledá Violette. Ale musím vás varovat: i když si vzpomínám, jak mi matka četla jeden příběh o re-ztělesnění, nejsem si jistý, že to vysvětluje, co je potřeba udělat během rituálu. Mohla by to být právě slepá ulička."

"Na tom nezáleží. Veškeré informace vůbec jsou více než to, co v současné době máme. Můžeme hned někoho poslat pro vaše záznamy." JB zamířil ke dveřím. "Kde jsou uchovávány?"

Bran zaváhal. "Někde, kam revenantům není povoleno jít," řekl, a JB se zastavil a otočil se. Jeho výraz byl někde mezi překvapením a vztekem bez sebe.

"A co lidé?" zeptala jsem se. "Půjdu."

Ne, řekl Vincent. Ignorovala jsem ho a stále upírala oči na Brana.

"Má drahá, my se snažíme držet vás mimo nebezpečí, ne vás hodit přímo doprostřed," řekl Gaspard.

"Vlastně, protože Kate drží signum bardia, měla by mít dovoleno vstoupit do archivů mé rodiny," řekl Bran zamyšleně. Mnul si jeho neoholenou bradu, zatímco to zvažoval.

"Vincent mi říká, že důrazně nesouhlasí s tím, aby Kate šla sama," řekl Gaspard s varovně zvednutým prstem.

"Mohl byste ji doprovázet ke vchodu, pokud máte obavy o její bezpečí," nabídl Bran, "ale jakmile bude uvnitř, ujišťuji vás, že bude v naprostém bezpečí."

"Půjdu, Vincente," řekla jsem do místnosti. "Pokud existuje sebemenší možnost, že tě můžeme dostat zpátky, neexistuje žádný způsob, jak mě zastavit."

Ale, mon ange, řekl.

"Ne! Nebudu tě poslouchat. Jeane-Baptiste, pošlete někoho, kdo půjde se mnou?"

"Samozřejmě, drahá," odpověděl okamžitě.

"Bran slíbil, že uvnitř budu naprosto v bezpečí, a budu mít stráže, než se tam dostanu. Nemůžeš říct, že ne. A i když děláš..."

Dobře, Kate! Vyhrála jsi, připustil Vincent.Ale půjdu s tebou také.

Spokojeně jsem se obrátila na Brana. "Kdy můžu jít?"

"Budete muset počkat několik hodin - až do soumraku. Vchod je na místě, které je během dne až příliš viditelné." Přestože Bran dal jasně najevo, že revenant nemůže vstoupit do archivů jeho rodiny, zdálo se, že je vděčný`, že jsem se nabídla.On mi věří, uvědomila jsem si, a ta myšlenka mě naplnila nevysvětlitelnou radostí.

"Umírám zvědavostí. Kde to je?" zeptala jsem se. Znala jsem Paříž jako svůj hřbet ruky, a nemohla jsem si představit, kde je to tajemné místo skryto.

"Bylo to v Paříži od římských časů," odpověděl Bran, "a bylo postaveno jako odnož obydlí pravidelných guérisseurs - těch léčitelů, kteří obchodovali s lidmi, myslím. Kam by římský voják pravděpodobně šel vyhledat léčení a relaxaci?" zeptal se mě s unaveným úsměvem.

"Do Římských lázní," odpověděli jsme já a Gaspard jednohlasně.

Bran přikývl. "Archivy mé rodiny se nacházejí v jeskyni pod Římskými lázněmi, pod Clunyským muzeem." A s úsměvem dodal: "Skryté pod jedním z nejrušnějších čtvrtí města: Latinské čtvrti."

"Přivedu Arthura a Ambrose," řekl Gaspard. "Pokud je informujete o přístupu do archivů vaší rodiny, pošleme je chránit Kate." Obrátil se na mě. "Možná byste chtěla nahradit Arthura v bojovém tréninku vaší sestry?"

Nyní, když máme plán, chtěl jsem začít... neztrácet nejbližších několik hodin čekání do setmění. No tak, uslyšela jsem Vincenta říct. Nerad bych si nechal ujít šanci vidět Georgii s mečem.

"To protože není žádný možný způsob, jak by ti mohla useknout nějakou z tvých částí těla," řekla jsem, podporována Vincentovou žertovnou náladou. Ačkoli to neprozradil, musel také doufat, že Branova rodinná tajemství obsahovala řešení... nebo alespoň stopu... jak utéct od netělesného stavu.

"Já, nicméně," pokračovala jsem, "jsem ve vážném tělesném nebezpečí..."

... Které by mělo být dost nebezpečné, aby bylo skutečně nějak použito proti numa, řekl Vincent, hlas v mé hlavě dozníval smíchem, jak jsme scházeli dolů ke zbrojnici.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Petra Petra | 24. prosince 2016 v 12:30 | Reagovat

Děkuji moc za překlad.

2 Síma Síma | 25. prosince 2016 v 1:24 | Reagovat

Mockrát děkuji. Je to pěkně napínavé,  nemohu se dočkat pokračování. Přeji krásné vánoční svátky.

3 sandy sandy | 28. prosince 2016 v 21:24 | Reagovat

Moc děkuji :)

4 Mark Mark | 3. ledna 2017 v 0:58 | Reagovat

Moc děkuji za krásný dárek k vánocům. Na nový rok by něco nebylo? Ani dneska když blok slaví 1 rok?:-)

5 Sima Sima | 7. ledna 2017 v 9:39 | Reagovat

Úžasné jak jsem myslela :) uz se těším na další. Nemohu se dočkat!. Sice je to pozdě ale přeji šťastný nový rok:)

6 Mi Mi | 12. ledna 2017 v 20:06 | Reagovat

Taky děkuju moc :D
Vím, že je toho teď hodně, ale prosím novou kapitolku co nejdřív💝

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama