VA - Unhappy Ghost - Kapitola 2 - Tváře města

28. ledna 2017 v 19:51 | AriaLissa |  Básně nebo kráké úryvky
Tak tady je druhá kapitola povídky Unhappy Ghost. Kvůli čemu si myslíte, že muž s tmavou pletí hledá svědka? Usmívající se
Rose

Druhý den jsem se probudila do slunného rána, zato s pocitem, že něco není v pořádku. Vstala jsem z postele a oblékla se. U postele ležela taška s věcmi do knihovny. Popadla jsem ji a jako obyvykle zamířila bosá do kuchyně, kde už čekali ostatní.

"Do knihovny?" optal se Adrian.

"Do knihovny," odpověděla jsem.

"Najednou je z tebe šprtka," konstatoval. "Já bejt na tvým místě, tak se na Alta vykašlu." Načež dodal: "Doufám jen, že až přijede Dimitrij, budeš mít taky trochu času na něj." A rozpustile zamrkal. Sydney ho pleskla: "Neplácej blbosti, a radši mi pomoz."

Vyšli z kuchyně. Slyšela jsem Adriana, jak něco říká, načež se Sydney rozesmála.

"Když si ten předmět neopravím, tak nebudu moct vyjít ze školy," povzdechla jsem si. "Vím, že Stan je vypatlanej debil, ale co s tím nadělám? Kirová mu jde na ruku."

"Nebo spíš on jde na ruku Kirový," poznamenala Lissa a napila se ze svého hrnečku. "Ale to přece neznamená, že musíš v knihovně trávit celé dny. Pojď s námi ven. Chtěli jsme vyzkoušet surfování."

"Až odpoledne," odpověděla jsem.

"Doopravdy?" ujišťovala se Lissa.

"Ano, doopravdy," souhlasila jsem, i když jsem věděla, že na to stejně nejspíš nedojde. "Tak já jdu. Ahoj."

░▒▓█▓▒░

Blížila jsem se ke knihovně a nemohla jsem se zbavit zlého pocitu. Důvod toho, proč jsem cítila, že se něco stalo, se vzápětí ukázal. Kolem knihovny parkovalo několik černých aut, a na první pohled jsem poznala, že ty skupinky lidí, co tam postávali, jsou dhampýři, a dokonce jsem zaznamenala i alchymistu.

Zamrazilo mě v zádech. Přišla jsem blíž a všimla jsem si Dimitrije a Michaila. Ti měli přijet dnes. "Dimitriji!" zavolala jsem na něj. Pohlédl mým směrem. Následně se s Michailem vydali za mnou.

"Co se tu stalo?" zajímala jsem se.

Dimitrij zaváhal, než mi řekl: "Našli tady mrtvou nějakou Morojku."

"Úplně roztrhanou," dodal Michail.

Morojku? Roztrhanou?

Můj nepřijemný pocit byl rázem zpět, silnější než dřív.

"Rozo, je ti něco?" staral se ihned Dimitrij. "Jsi úplně bledá."

"Jak se ta Morojka jmenuje?" zeptala jsem se se zlou předtuchou.

"Ehm..." zaváhali oba.

"Jak se jmenuje?" zeptala jsem se hlasitěji a možná i trošku hystericky. Dimitrij zjevně zaznamenal v mém hlase strach, ale i tak mi odpověděl: "Lynette. Lynette Parksová."

"To ne," vydechla jsem.

Lynette.

░▒▓█▓▒░

Angeline

Procházela jsem městem s foťákem a povolením, že mohu fotografovat, kdyby mě chtěl někdo zpochynit. Ucházela jsem se totiž o brigádu v novinách, a tam mi přidělili článek s názvem Tváře města, a vyslali mě fotit.

Nejdříve jsem si vyfotila ulice plné lidí, a pak jsem jich několik hodlala oslovit jednotlivě. Posadila jsem se na lavičku, abych si fotografie prohlédla.

Na jedné z nich mě zaujal muž tmavé pleti. Projela jsem fotky ještě jednou tam a zpět. Koukal na mě z každé fotografie, i když jsem fotila na různých místech. Zvláštní, že jsem si ho předtím nevšimla.

Vzhlédla jsem. Stál na protější straně ulice se štosem papírů v ruce, podával je lidem a pořád dokola opakoval: "Hledám svědka. Hledám svědka! Prosím pomozte. Hledám svědka."

Vstala jsem a přešla na druhou stranu ulice. Kolem mě zrovna procházela nějaká žena, která držela jeden z letáků, které muž rozdával. Vyhodila ho do nejbližšího odpadkového koše a potichu si něco brblajíc šla dál.

Přešla jsem ke koši, vzala leták a podívala jsem se na něj. Z fotografie se na mě usmívala dívka tmavé pleti, hodně podobná tomu muži, co letáky rozdával.

Srdce se mi sevřelo, když jsem si přečetla text pod fotografií.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jackie Jackie | 28. ledna 2017 v 20:32 | Reagovat

Svedka? Roztrhali ju?  Som zmätená ??? Ale aspoň sa objavil Dimitri. Podľa komentáru Adriana to vyzerá,  že spolu chodia ale môže to byť len jeho rýpanie :-) Som zvedavá na pokračovanie :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama