Vampýrská Akademie - Odvážné Srdce - Kapitola 12 - Můj otec

14. ledna 2017 v 21:59 | AriaLissa |  Vampýrská akademie - Odvážné srdce
Rose

Nejdříve vešly Lissiny družičky a pak se objevila ona. Zašilhala jsem po Christianovi. V jeho obličeji se zračila láska a nervozita z toho, co má nadejít. Lissa držela kytici a usmívala se. Napadlo mě, jestli někdy dojde i na mou svatbu.


Lissa kráčela po koberci, na kterém byly poházené barevné plátky růží. Pohledy všech byly upřené jen na ni. Tedy až na jeden. Ten povědomý Moroj pořád zíral na mě. Přemýšlela jsem, jestli už jsem se s ním nesetkala, ale nemohla jsem si vzpomenout, takže nejspíše ne.

Potlačila jsem nutkání vypláznout na něj jazyk a raději jsem se soustředila na Lissu, která právě stanula vedle Christiana.

Kněz asi čtvrt hodiny povídal něco o posvátném manželském svazku, než přešel ke slibu, který po něm měli budoucí manželé opakovat.

"Já odevzdávám se tobě, a přijímám tě za manželku. Slibuji, že ti zachovám lásku, úctu a věrnost, že tě nikdy neopustím a že s tebou ponesu všechno dobré i zlé až do smrti. K tomu ať mi pomáhá Bůh."

"Já odevzdávám se tobě, a přijímám tě za manžela. Slibuji, že ti zachovám lásku, úctu a věrnost, že tě nikdy neopustím a že s tebou ponesu všechno dobré i zlé až do smrti. K tomu ať mi pomáhá Bůh.
"
"Nyní si vyměňte prstýnky," řekl kněz.

Christian navlékl Lisse prstýnek: "Ano."

Lissa navlékla prstýnek Christianovi: "Ano."

"Můžete políbit nevěstu."

░▒▓█▓▒░

Museli jsme - já a Adrian - jako svědkové podepisovat nějaké papíry, kde jsme potvrdili, že jsme byli svědky složení manželského slibu Vasilisy Sabiny Rhey Dragomirové a Christiana Ozery. Pak jsme se přesunuli do nějaké velké restaurace se sálem pro právě takové příležitosti, kterou zamluvila Sydney. Ženich s nevěstou měli svoje sólo jako první, postupně se k nim přidávaly další páry. Já musela první tanec odtančit s Adrianem, neboť jsme byli svědkové.

"Všimla sis toho divnýho Moroje, co na tebe pořád zíral?" zeptal se mě při tanci.

"Jo, všimla," odpověděla jsem. "Opravdu to nešlo přehlédnout. Nevíš náhodou, kdo to je?"

"Samo, že vím," přisvědčil Adrian. "Jmenuje se Abe Russel, dříve Mazur. Prý si jméno změnil proto, že po něm někdo šel, a on se musel schovat."

"Abe Mazur?" zbledla jsem.

"Rose, děje se něco?" zeptal se starostlivě Adrian. "Úplně jsi zbledla."

Tanec už naštěstí končil a Adrian mě odvedl k mému místu. "Rose, jsi bledá, není ti dobře?" zeptala se starostlivě Sydney, která se tu objevila.

"Najednou zbledla. Dones jí vodu," přikázal Adrian. Sydney mi nalila vodu do sklenice a podala mi jí. "Běžte tancovat," pobídla jsem je. "Nic mi není, jenom se mi trochu zamotala hlava."

Jakmile odešli, sundala jsem z opěradla židle svou kabelku a z jedné její kapsy vylovila fotku mých rodičů z doby, kdy jsem ještě nebyla na světě. Z její zadní strany bylo napsáno: Bratr Abe Mazur a Janine Hathawayová. To tam napsal strýček, když ještě žil a než mi tu fotku dal.

Porovnávala jsem muže na fotce s mužem na druhém konci sálu. Nebylo pochyb, že je to jeden a ten samý muž. Musela jsem s ním mluvit. Zvedla jsem se ze židle a zamířila k němu. Podivně se mu zablesklo v očích a ukázal směrem k východu, načež se tím směrem vydal. Šla jsem za ním.

Lissa si z parketu všimla, že odcházím, a vrhla na mě tázavý pohled. Rukou jsem jí naznačila, že budu za pět minut zpátky. Dál tancovala s Christianem. Vyšla jsem ven před restauraci, kde čekal můj otec.

"Ahoj," pozdravil mě.

"Nazdar," odpověděla jsem a podala mu fotografii, kterou jsem stále držela v ruce. Vzal si ji.

"Víte, kdo jsem?" zeptala jsem se.

"Jistěže," odpověděl. "Poznal jsem tě hned, jakmile jsem tě uviděl, ačkoli jsem si v prvním okamžiku myslel, že vidím Janine. Jsi jí hodně podobná."


"Hm," přikývla jsem. Na jednu stranu jsem byla ráda, že jsem konečně potkala svého otce, ale na drhou stranu... nevím. Přece jen jsem ho neznala. "Nikdy jsem tě nepřestal hledat," řekl a ukázal mi fotografii dítěte - mě - s plyšovým medvídkem, který nyní spočíval v mém kufru v hotelu.PS: Otázka: Měla by mít Lissa chlapečka nebo holčičku a jak by se mělo dítě jmenovat? Děkuji za odpovědi.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 LussyNda LussyNda | Web | 15. ledna 2017 v 11:11 | Reagovat

nádherná kapitola už se nemůžu dočkat další :-)

2 Jackie Jackie | 15. ledna 2017 v 18:45 | Reagovat

Perfektné :-) Teším sa na Rosinu reakciu ;-) (A nechápem prečo to Adrianovi nedocvaklo :-D ) Ja som za chlapca alebo za dvojčatá :-D A zábavné (hoci asi nie vhodné) meno by bolo Draco :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama