Vampýrská Akademie - Odvážné Srdce - Kapitola 16 - Jmenuji se Marie

18. ledna 2017 v 23:02 | AriaLissa |  Vampýrská akademie - Odvážné srdce
Kohopak to Roza zase potkala? Smějící seRose

Naskytl se mi pohled na bojující skupinu asi pěti lidí. Špatná zpráva - čtyři z nich byli Strigojové. Pátá byla drobná dhampýrka, ani neměla stříbrný kůl. Rozběhla jsem se k nim. Dva ze Strigojů se okamžitě vrhli proti mě.

Neváhala jsem. Jednoho z nich jsem prudce nakopla, čímž jsem ho samozřejmě naštvala, ale získala jsem asi tři vteřiny, abych mohla praštit druhého. Oba naštvaní Strigojové se proti mě vrhli. Najednou se v mém zorném poli objevil další muž, a odlákal jednoho z mých Strigojů. Koutkem oka jsem zaznamenala, že ani ona nemá stříbrný kůl.

Najednou se nocí ozval uši drásající řev. Neměla jsem ale čas zjistit, co to bylo. Zasazovala jsem svému Strigojovi jeden kop za druhým. I jemu se podařilo uštědřit mi pár ran. Evidentně to byl dhampýr, než ho přeměnili.

"Nemáš na mě, kočičko," zašklebil se.

"To se ještě uvidí," odsekla jsem. Podařilo se mi uštědřit mu další ránu: "A neříkej-" další rána "- mi-" tentokrát praštil on mě "-kočičko!" Probodla jsem ho.

To šlo snadno. Ke svému překvapení jsem zjistila, že ostatní tři Strigojové jsou už také mrtví. Neušel mi však pohled tří párů očí.

"Ty jseš strážkyně?" podivila se hnědovlasá dhampýrka, která nemohla být starší než já, spíše mladší.

"No jo," pokrčila jsem rameny.

"Nikdy jsem tě tu neviděl," konstatoval blonďatý dhampýr, který odlákal jednoho 'mého' Strigoje. "Jak se jmenuješ a kde ses tu vzala?"

Bleskla jsem pohledem po Morojovi, který se schovával za nimi a řekla jsem: "Přijela jsem sem teprve dnes odpoledne a hledám místo, kde bych mohla nějakou dobu bydlet."

"A tvoje jméno?" chtěl vědět dhampýří kluk.

"Marie," řekla jsem. Technicky vzato jsem nelhala - celým jménem jsem Rosemarie, jen jsem jim ho neřekla celé.

"Já jsem Joshua a toto je moje sestra Angeline," představil dhampýry. "A tady to je náš kamarád Carlos," ukázal na Moroje.

"Marie," zopakovala jsem.

"Budeš muset jít s námi," oznámil mi Joshua.

"Kam?" podivila jsem se.

"K nám domů. Tohle musíme vyřešit. Ale nejdřív nám pomoz tady s tím," pokývl Joshua ke dvěma tělům. "Počkat, nebyli náhodou čtyři?" zeptala jsem se.

Joshuův pohled sklouzl ke dvěma hromádkám popela, co bývaly Strigoji. "Aha," pochopila jsem.

░▒▓█▓▒░

Šli jsme směrem k nedalekému lesu. Zabočili jsme na cestičku, kterou bych jinak přehlédla, jak byla zvenku zarostlá, avšak když jsme se prodrali keři, rozšířila se tak, že by po ní mohlo jet auto.

Pod nohama nám křupaly kameny a suché jehličí. Opět jsem svůj stříbrný kůl schovala za pásek a posunula si na rameni popruh batohu.

"Možná bys mohla nějakou dobu zůstat u nás," promluvil Joshua, "ale to bychom museli odhlasovat."

"Kdo - my?" zajímala jsem se.

"Naše komunita," vysvětlil Joshua. "Nemůžu ti toho teď říct moc, to až tě tam dovedeme."

Došli jsme na malé rozcestí, a tam jsme se zastavili. Joshua zapískal. Vzápětí se kolem nás vynořilo několik obličejů - dhampýrů. "Zaútočili na nás Strigojové," oznámil jim Joshua."S pomocí tady Marie jsme je porazili."

Dhampýři nás beze slova obklopili a pochodovali jsme dál. Mohlo to trvat maximálně čtvrt hodiny, než jsme došli na rozlehlou louku. Ve tmě se na ní rýsovaly obrysy domků a chatek, mě však nejvíce zaujal obrovský plápolající oheň, u kterého zpívali a tančili další lidé. Naše skupina se rozpustila, zůstala jsem jen já, Joshua, Angeline a dva další dhampýři.

Vedli mě k ohni. Když jsme se přiblížili, všimla jsem si, že tam jsou nejen dhampýři a Morojové, ale také obyčejní lidé. Když jsme se přiblížili, několik jich se na nás otočilo.

Rozhlížela jsem se okolo, když se můj pohled setkal s jejím - s pohledem ženy, která na mě hleděla, jako by viděla ducha. Chvíli mi to trvalo, ale nakonec mi došlo, kdo to je.

"Proboha," uklouzlo mi.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jackie Jackie | 18. ledna 2017 v 23:19 | Reagovat

Ako sa tam dostala?  Prečo? No ale musím uznať,  že toto som fakt nečakala ??? Teda Ak predpokladám správne,  že je tam Janine :-? Teším sa na vysvetlenie :-D

2 LussyNda LussyNda | Web | 20. ledna 2017 v 11:34 | Reagovat

moc pekná kapitola :-¨)

jsem zvědavá jaké to bude pokračovat :-)

3 SuperCrazy7 SuperCrazy7 | 20. ledna 2017 v 22:37 | Reagovat

Našla jsem tvůj blog teprve dneska, :-) Tvoji povídku jsem přečetla jedním dechem, moc pěkný příběh. Jen tak dál :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama