Vampýrská Akademie - Odvážné Srdce - Kapitola 19 - Příjezd ke královskému dvoru

22. ledna 2017 v 18:26 | AriaLissa |  Vampýrská akademie - Odvážné srdce
Kampak zmizela Janine?Rose

Bez problémů jsme se dostaly přes strážce u brány a vjely jsme dovnitř. Matka vystoupila a já jela zaparkovat. Když jsem se však dostala ven z podzemních garáží, matka na domluveném ístě nestála. Ještě chvíli jsem tam postávala, ale pak jsem se rozhodla, že ji půjdu hledat.

Na tvář mi dopadla kapka. Pak druhá, třetí a asi za tři vteřiny se spustil silný liják. Okamžitě jsem byla promočená na kost. Deštník jsem bohužel neměla, takže jsem si pouze přes hlavu přetáhla kapucu, i když mi to nebylo moc platný, ale alespoň jsem skryla svou tvář.

Ploužila jsem se ulicemi. Navenek to vypadalo, že vše zůstalo při starém. Stejné domy, stejné dláždění, stejný chodník.

Netrvalo dlouho, a narazila jsem na první známou osobu. Na Adriana. Zastavila jsem se a zírala na něj. Stál jen pár kroků ode mně, pod markýzou nějakého obchodu. "Do pekel," zamumlala jsem, když se otočil a všiml si mě.

"Rose?" zeptal se nevěřícně. Opustil suché místo a vstoupil do deště. Okamžitě byl mokrý. Zatáhl mě pod markýzu, načež mě propálil svýma smaragdovýma očima. "Kde jsi ksakru byla?" zahájil výslech. "Víš, jaké jsme o tebe měli starosti? Nebýt Abeho, už tě dávno prohlásili za mrtvou!"

"Adriane, já..."

"Máš vůbec ponětí, jaký to pro nás bylo? Jaký bylo snažit se tě den co den hledat, v realitě i ve snech? A bez odezvy!"

"Adriane..."

"Rose, zklamala jsi mě," kroutil hlavou Adrian. Do očí mi vhrkly slzy. Když to viděl, povzdechl si a naštvaný výraz z jeho tváře zmizel. "Mohla jsi nám aspoň poslat vzkaz, že jsi v pořádku, a ne se takhle odmlčet," pronesl mírným tónem, v nemž však zazněly výčitky.

V tu chvíli z obchodu vyšla Sydney s Jill a obě na mě překvapeně vytřeštily oči.

"Mám hlaucinace?" zeptala se překvapeně Sydney, zatímco Jill radostně vykřikla a spěchala mě obejmout.

░▒▓█▓▒░

Společně jsme počkali pod markýzou, dokud nepřestalo pršet, načež mi Jill nakázala: "Půjdeš k nám a převlékneš se do něčeho suchého." Nemělo cenu odporovat, a tak jsem mlčky přikývla.

Když jsme vešli do domu, kde Jill bydlela společně s Lissou, Christianem a jejich synem Alexandrem, zjistili jsme, že nikdo není doma. Jill mě poslala do sprchy a než jsem se vysprchovala, vybrala mi věci na sebe - tmavě modré džíny, červené tílko, načež se mi dostalo informace, že se večer v paláci koná ples, a rozkázala mi, že na něj půjdu s ní.

"Ale mě nikdo nepozval!" bránila jsem se.

"Já tě pozvala," oznámila mi Jill. "A neodmlouvej - prostě půjdeš a basta!"

"Nemám šaty."

"Něco ti najdeme," byla s tím hned hotová.

░▒▓█▓▒░

Zatímco se Jill hrabala ve skříni a hledala nějaké šaty, co by mi sedly, se domů vrátila Lissa s manželem a synem. Jill slétla ze schodů, aby jí mohla poreferovat o mém návratu a o tom, jak mě donutila, abych s nimi šla na dnešní ples.

Lissa mi samozřejmě také vyčetla, že jsem se vůbec neozvala, ale za chvíli už bylo vše zapomenuto a společně jsme se i s Jill a Sydney, která k nám přišla, strojily na ples. Já jediná neměla doprovod, a jelikož Mason, jak jsem se dozvěděla, také ne, holky rozhodly, že půjdu s ním.

░▒▓█▓▒░

Já, Mason, Lissa, Christian, Jill a Eddie jsme stáli před dveřmi do sálu, kam vcházely skupinky nastrojených účastníků plesu. Čekali jsme na Sydney a Adriana. Já neustále vyhlížela, jestli někde nezahlédnu svou matku, ale od té doby, co jsem jela zaparkovat auto, jsem ji neviděla.

"Omluvte mě na chvilku," omluvila jsem se ostatním a vzdálila se od naší skupinky. Šla jsem se podívat, jestli už Adrian se Sydney nejdou. Prošla jsem několika chodbami, po nichž byli roztroušeni další účastníci plesu, a pak jsem je uviděla. Ne Adriana a Sydney, ale Belikovovi s Markem a Oksanou. Jediný, kdo chyběl, byl Dimtrij.

Co teď? rozmýšlela jsem se v duchu. Mám je jít pozdravit, nebo prostě potichu zmizet?


Než jsem však stačila dospět k nějakému rozhodnutí, vyřešil to Pavel. V jednu chvíli se otočil... a uviděl mě. "Slečno Rose!" vykřikl tak nahlas, že to slyšeli snad všichni.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vampyrka Vampyrka | 22. ledna 2017 v 19:00 | Reagovat

No sice trošku kratší, ale i přesto velmi dobre, myslím si že janine narazila na ibrihama. A už by se konecne mohla setkat rose a dimitri

2 Jackie Jackie | 22. ledna 2017 v 19:24 | Reagovat

To bude zaujímavá reakcia od Belikových ;-) A Dimitri :)  Alexander je dobrý výber :-D A zaujímalo by mámakam a prečo zmizla Janine B-) som zvedavá :-D

3 SuperCrazy7 SuperCrazy7 | 22. ledna 2017 v 19:53 | Reagovat

Už se moc těším na reakci Dimitriho :-) Jeho milovaná Roza je zpět :-D

Moc se těším na další kapitolku :-)

4 Majkelina Majkelina | 23. ledna 2017 v 21:15 | Reagovat

Pěkný den,

sbírám odpovědi na dotazník ohledně blogů. Jestli máš chviličku, prosím, koukni na něj. Díky. http://www.survio.com/survey/d/V4C6K2O3Q3Y3J5X6B

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama