Vampýrská Akademie - Odvážné Srdce - Kapitola 20 - Ples s maskami

23. ledna 2017 v 21:15 | AriaLissa |  Vampýrská akademie - Odvážné srdce
Rose

Jako všichni v sále jsem si dala na obličej škrabošku - černou, aby mi ladila k šatům. Belikovovi seděli u stolu na druhém konci sálu. Dimitrij se stále nedostavil. Vlastně jsem ani netušila, na co ty škrabošky máme, když každý zná každého.Mason mě vyzval k tanci. Přijala jsem. Poté jsem si zatančila s Eddiem a Adrianem, načež mě vyzval k tanci i Pavel. S úsměvem jsem jeho nabídku přijala. Po čtvrtém tanci jsem se vrátila ke stolu k ostatním. Dala jsem si nějaké pití, ani nevím co, protože v okamžiku, kdy jsem se napila, vstoupil do sálu on.

░▒▓█▓▒░

Dimitrij

Sál byl plný tančících lidí. Hledal jsem svou rodinu, která mě dnes večer donutila na tento ples jít. Nechtělo se mi, ale na naléhání sester jsem se nakonec rozhodl, že se alespoň na chvilku stavím.

Přes spoustu tančících lidí jsem je ale nikde neviděl, a tak jsem se odplížil ke zdi a pozoroval záplavu dam v pestrých šatech a muže v oblecích. Sem tam se davem mihly delší taměvě hnědé vlnité vlasy, a i přesto, že jsem si to něchtěl přiznat, v hloubi duše jsem věděl, že hledám ji.

Nakonec jsem přece jen uviděl stůl, u kterého seděla má rodina, a vydal jsem se k nim.

"No konečně!" uvítala mě moje nejmladší sestra Viktoria. "Co ti tak dlouho trvalo brácho?"

Neodpověděl jsem a vklouzl na volnou židli mezi ní a Soňou.

░▒▓█▓▒░

Rose

Pozorovala jsem ho, jak stojí u stěny a prohlíží si tančíci lidi. Sem tam se zatvářil trochu podivně, a nakonec se vydal ke stolu, kde seděla jeho rodina. Srdce mi začalo bušit. Viděla jsem ho po tak dlouhé době...

Váhala jsem, zda ho mám oslovit. "Rose, zatančíš si se mnou?" zeptal se mě Christian. Přijala jsem. Mason vyzval k tanci Lissu. Celou dobu jsem po očku pozorovala Dimitrije, jak se baví se svými sestrami. Překvapilo mě, že je tady i Karolína. Pravda - vypadala dobře a už nebyla tak bledá, jak jsem si ji pamatovala. Zrovna tančila se svým synem Pavlem.

Byla jsem tak zaujatá pozorovaním Belikovových, že jsem si ani nevšimla, že jsem Christianovi šlápla na nohu. "Au!" vyjekl on, a tím mě dočista vytrhl ze zasnění.

"Promiň," omluvila jsem se.

"Celej večer jšeš taková nepřítomná," řekl.

"No jo," přikývla jsem.

Píseň skončila a Christian mě vedl ke stolu k ostatním. Mason vyzval k tanci nějakou svou setřenici z několikátého kolene, a ostatní stále tancovali, takže jsem nyní seděla u stolu sama. Najednou se mi v hlavě zrodil plán, jak promluvit s Dimitrijem.

░▒▓█▓▒░

Dimitrij

Přiblížila se ke mně drobná brunetka a zeptala se mě, jestli si s ní nezatančím. Přeměřil jsem si ji pohledem. Vlasy v drdolu, na obličeji černá škraboška, černé úzké šaty nad kolena. Protože mi připomínala Rozu, souhlasil jsem. Tančili jsme a já na Rose musel neustále myslet. Jak bez rozloučení odešla. Ale kdybych se já dozvěděl to samé o ní jako ona o mně, nejspíš bych taky odešel.

Jenže Rose se k tobě nevrátí, ozval se kdesi v mém nitru dotěrný hlásek.

Zmlkni.

Proč? Vždyť je to pravda, pokračoval hlas jízlivě.

Zmiz už konečně, snažil jsem se ho odehnat.


Ani jsem si nevšiml, že tanec skončil, to až když do mě moje taneční partnerka šťouchla. Chtěl jsem se jít posadit zpátky na svoje místo k rodině, ale ani jsem se nestihl otočit, když se zeptala: "Dáme ještě jeden tanec, soudruhu?"
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vampyrka Vampyrka | 23. ledna 2017 v 21:34 | Reagovat

Tak to bylo krásný 😊 pěkný taneček 😂 jsem zvedava jak se to bude vyvíjet

2 SuperCrazy7 SuperCrazy7 | 23. ledna 2017 v 21:35 | Reagovat

Noooo, v tom nejlepším to useknout :-D :-D Wauuu nádheraaa !! :-)

3 jill jill | 23. ledna 2017 v 21:56 | Reagovat

Páni to je úžasné sice jsem na tvé povídky narazila teprve dnes večer ale přesto je to krása i když mě trochu zklamalo tp že do toho není trochu více zapletená Rozalin ale to že přidáváš každý den jednu kapitolu to je nadhera co víc si člověk může přát jájsem si totiž zvykla čekat na novou kapitolu třeba i měsic :-(

4 Jackie Jackie | 23. ledna 2017 v 22:26 | Reagovat

No konečne :-D Som zvedavá na Dimitriho reakciu <3 Dokonalá kapitola ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama