Vampýrská Akademie - Odvážné Srdce - Kapitola 7 - Návštěva

10. ledna 2017 v 16:23 | AriaLissa |  Vampýrská akademie - Odvážné srdce

Zkusíte hádat, kdo je Jeffrey Mason a jaký má vztah k Dimitijovi?
Rose

Po prvním týdnu u Belikovových, který byl zcela normální, jsem si v obrovském domě zvykla. S Dimitrijem jsem si rozuměla asi nejvíce, a to zřejmě proto, že jsem mu řekla o Miině smrti, a on mě o smrti jeho kamráda Ivana. Po rozhovoru v ložnici jsme o tom mluvili ještě jednou, to když mi nabídl, abych si s ním šla ráno zaběhat.

Běželi jsme spolu po té silnici, kde mě málem přejel, což jsem si mu neodpustila rýpavě připomenout. Znovu jsme se začali dobromyslně pošťuchovat, na čí straně byla chyba.

Musela jsem uznat, že je mi s ním dobře. Ovšem co jsme se málem políbili jsem se snažila držet si od něj odstup a pokud se na to pokusil zavést řeč, nedívala jsem se na něj.

Pravidelně jsem trénovala s Pavlem, většinou tedy odpoledne, musel se také učit do školy na klasické předměty, aby zvládl zkoušky. Z těch jsem ho občas vyzkoušela, když nikdo jiný nemohl.

Oksanu a Marka jsem moc nepotkávala, jenom při obědech a večeřích a občas jsme se pozdravili, když jsme na sebe na pozemku náhodně narazili, ale jinak byli celý den někde zalezlí a neukazovali se.

Ptala jsem se Oleny, kde jsou celé dny, ale jindy příjemná žena nebyla moc sdílná. Rozhodla jsem se, že to prozatím nechám být. Ale stále mi to bylo divné. Jo a abych nezapomněla - měli jsme tu lidský režim. Nevadilo mi to, slunce mám ráda.

░▒▓█▓▒░

Na počátku druhého týdne jsem se probudila do slunného pondělí. Oblékla jsem si červené tílko a modré džínové tříčtvrťáky a sešla jsem dolů na snídani. Seděli tam všichni, kromě Dimitrije. Když jsem se zeptala, kde je, Olena mi oznámila, že čekají návštěvu a Dimitrij jim jel naproti.

Šla jsem trénovat s Pavlem. Jako obvykle jsem mu zadala nejdříve běh a protahování. Nakonec jsme spolu i bojovali. Pavel skákal nadšením, když jsem mu půjčila svůj zdobený stříbrný kůl. Na rukojeti jsem měla celé své jméno: Rosemarie Mazur-Hathaway.

Dali jsme si dva zápasy a já celou dobu Pavla poučovala, co a jak má dělat, co má opravit. Najednou jsme slyšeli, jak přijíždějí nějaká auta. Pavel mi vrátil stříbrný kůl a společně jsme pozorovali, jak po cestě jede menší kolona aut.

To bude zřejmě ta návštěva, o které mluvila Olena. Pavel, jak lidé postupně zaparkovali a vystoupili z auta ukazoval, kdo je kdo: "Blanca Ivaškovová, tamtoho neznám, támhletoho taky ne, tamto je Adam Brown..."

░▒▓█▓▒░

Dimitij se mi uráčil po své nejmladší sestře Viktorii vzkázat, že mám večer i s Pavlem přijít do společnosti. Moc se mi nechtělo, a také jsem to Viky řekla, jenže ona na to byla pověřena odpovědět, že když nepřijdu, tak si pro mne Dimitrij přijde sám. Tak jsem se tedy co nejlépe oblékla.

Nyní jsem seděla v rohu místnosti na židli a poslouchala jsem útržky rozhovorů, které dolehly k mým uším.

"Neměl by být chlapec ve škole?" zajímala se jakási Morojka, co seděla vedle jiné Morojky, kterou Pavel jmenoval jako Blancu Ivaškovovou.

"Má individuální výuku," odpověděla Dimitrijova nejstarší sestra Soňa.

"Ach, ovšem," přikývla Morojka. "A co jeho trénink? Stane se strážcem, ne?"

"Má domácí učitelku," odvětila Soňa.

Morojky vyprskly smíchy. "Chudák malý," smála se Blanca.

Neklidně jsem se vrtěla v křesle a hledala chvíli, kdy bych mohla nenápadně zmizet. Stejně se se mnou nikdo nebavil. A já o to nestála. Řekla jsem si, že kdyby si někdo všiml, že odcházím, i přesto, že jsem se modlila, aby si nikdo nevšiml, použiju jako výmluvu to, že musím zavolat kamarádce, což byla částečně pravda. Několik dní jsem s Liss nemluvila, a byla jsem zvědavá, jak se má ona i její nenarozené dítě a jak probíhají svatební přípravy.

Do svatby zbývaly ještě dva týdny a několik dní, ale dostala jsem volno na týden. Zdržím se pár dní před i po obřadu, plus dlouhá cesta.

Podívala jsem se na Morojky. Vedle Blancy si právě přisedl Dimitrij. Blanca se k němu okamžitě přilepila. Nahmatala jsem v kapse telefon a podívala se, kolik je hodin. Pak jsem se zvedla a co nejvíce nenápadně jsem se plížila pryč z místnosti. Než jsem definitivně zmizela ze společnosti, ohlédla jsem se. blanca byla u Dimitrije tak blízko, že se skoro líbali. Někde v nitru mě píchl osten žárlivosti.

Odplížila jsem se tichou chodbou v prvním patře po schodech do tiché chodby v druhém patře a mířila jsem do svého pokoje, když tu jsem za sebou zaslechla cizí kroky a následně příjemný hlas s ruským přízvukem: "Rozo, kam si myslíš, že jdeš?"

Otočila jsem se. samozřejmě, že to byl Dimitrij. Přistoupil ke mně. Uhnula jsem pohledem. Vzal mě za bradu a donutil mě se na něj podívat. "Proč jsi za mnou nepřišla? Bylo by přece normální a slušné přijít za mnou a pozdravit mě."

"Nechtěla jsem vás rušit v určitě velmi zajímavém rozhovoru," odpověděla jsem a podívala se mu zpříma do očí. On se na mě na oplátku dobromyslně zamračil. V očích se mu podivně zalesklo. Přitáhl si mě blíž k sobě. Zrudla jsem. A aby mě dostal do ještě trapnější situace, hned si toho všiml a poznamenal: "Červenáš se."

Do obličeje mi spadl pramen vlasů. Dimitrij mi ho zastrčil za ucho. Byli jsme u sebe tak blízko...

Za námi si někdo odkašlal. Dimitrij mě pustil a já od něj bleskově odstoupila. "Oksano," řekl. Otočila jsem se. Oksana se na nás divně podívala, ale pak Dimtrijovi oznámila: "Dimitriji, přijela za tebou návštěva."

"Kdo je to?"

"Pan Jeffrey Mason."

Dimitij zbledl.

"Uvedla jsem ho do jídelny," oznámila Oksana a hodila po mně kradmým pohledem.

"Ovšem. Hned tam budu."

Oksana odešla.

Pohladil mě palcem po tváři a zašeptal mi do ucha: "Přijdu za tebou později."

Následně také odešel, a nechal mě tam stát samotnou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Daisyrose Daisyrose | Web | 10. ledna 2017 v 18:22 | Reagovat

Moc pěkné kapitolky. Ohledně toho chlápka, upřímně nemám ponětí :-(  :-D  :-D
Ale Rose a Dimitri se začínají sbližovat, už se těším na den D.

2 ┼Nemessis mor Morticie ┼ ┼Nemessis mor Morticie ┼ | Web | 12. ledna 2017 v 3:23 | Reagovat

libové ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama