Vampýrská Akademie - Odvážné srdce - Kapitola 9 - Kde je má dcera?

11. ledna 2017 v 16:16 | AriaLissa |  Vampýrská akademie - Odvážné srdce
Rose

Do odjezdu na Lissinu svatbu zbývalo už jenom pár dní a za tu dobu jsme se s Dimitrijem hodně sblížili. Dimitrij to včera odhalil i své rodině. Byli překvapeni, ale přijali to, a Viky dokonce řekla, že se to dalo očekávat. Rovněž ten Jevin vědoucí pohled... jako by věděla něco, co my ne. Přiznám se, že mě to trochu děsilo.░▒▓█▓▒░

Dimitrij

Babička Jeva mi kdysi řekla: "Tvou temnotu na chvíli prosvítí slunce, než k odhalení dojde, a je jen na tobě, abys své slunce nenechal zhasnout. Musíš za něj bojovat, drahý vnuku."

Tehdy jsem myslel, že mluví o Rozaline, ale neměl jsem pravdu. Teď mi bylo jasné, proč tak nekompromisně trvala na tom, aby sem přijela zrovna Roza.

░▒▓█▓▒░

Abe

Držel jsem v ruce fotografii malého miminka, co v rukou drželo plyšového medvídka. Byla to Rose. Moje dcera. Moje malá holčička, kterou jsem nikdy neměl šanci poznat. Kéž bych tak věděl, co se s ní stalo. I přes své četné kontakty jsem ji nikdy nedokázal najít. Ani já, ani Janine. Všechen svůj vliv a peníze bych vyměnil za svou dceru, které by touhle dobou mělo být osmnáct let.

Viděl jsem ji jenom jednou, to když jsem jí přinesl toho medvídka, se kterým je vyfocena na její fotce, kterou mám.

Tenkrát jsem byl ještě mladý, když jsem se s Janine seznámil. Byl to krátký a velice bouřlivý vztah, než mi oznámila, že je těhotná. Já se tenkrát nepohodl se svou rodinou. Nepřáli si, abych si něco začal s dhampýrkou.

Přerušil jsem s nimi veškeré styky, dokonce to bylo tak vážné, že jsem si musel změnit jméno. S Janine jsme se ostěhovali a vzali se. o několik měsíců později mi dala krásnou dcerku. Byla nám oběma moc podobná.

Bohužel Janine jednoho dne naléhavě odvolali na zásah, musela jít bojovat se Strigoji. Prý ten zásah přežila, ale ke mně a Rose se už nevrátila. Nechápal jsem, jak mohla odejít od dítěte.

Bohužel i já jsem musel čelit Strigojům. Skončil jsem v nemocnici ve velmi vážném stavu. Musel jsem si tam pobýt několik měsíců, pak jsem ještě musel rehabilitovat a mezitím mi moje dítě vzali a když už jsem se konečně dostal domů, neměl jsem nejmenší šanci získat ji zpět. Odvezli ji z Ruska nevím kam. Jediné, co jsem po mnoha marných pokusech mohl, bylo doufat, že bude mít krásný život, a že se jednou najdeme.

░▒▓█▓▒░

Rose

Nastal den odjezdu na Lissinu svatbu. Dimitij mě osobně odvezl na letiště. Cestou jsme se dobromyslně pošťuchovali. Pomohl mi s mým zavazadlem až k pásu a počkal se mnou, dokud jsem nemusela nastoupit do letadla. Na rozloučenou mě políbil a řekl, že se nemůže dočkat, až se k němu vrátím.

Zaznamenala jsem pohledy žen, které po něm obdivně pokukovaly, a následně žárlivé - ty patřily mě. Dimitrij si toho všiml také, a než jsem musela jít do letadla, poslední, co jsem viděla, byl jeho pohled, který signalizoval: neboj se, snadno si s nimi poradím.


S klidem na duši jsem tedy nastoupila do letadla.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 LussyNda LussyNda | Web | 11. ledna 2017 v 18:42 | Reagovat

Páni!

Tvůj blog sem objevila náhodou, když jsem se konečně dostala k přečtení komentářů u sebe a musím říct, že mně tahle tvoje povídka o VA uchvátila.

Moc krásně a poutavě píšeš :-)
Už se těším na další kapitolu

2 Jackie Jackie | 11. ledna 2017 v 18:48 | Reagovat

Tvoj blog som práve našla a všetky kapitoly tejto ff som zhltla za pár minút :-D Teším sa na ďalšiu kapitolu :-D

3 AriaLissa AriaLissa | E-mail | Web | 11. ledna 2017 v 18:53 | Reagovat

[1]: [2]: Moc vám děkuju za komentáře. Další kapitola by mohla být možná zítra, nejpozději pozítří, když jí včas dodělám :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama