Ples v pátek třináctého aneb. večer bez internetu

10. února 2017 v 18:10 | AriaLissa |  Můj život
S velkým mega zpožděním píšu článek o maturitním plese mý sestry. Už dopředu jsem věděla, že to pro mě žádná zábava nebude, protože na tyhle společenský akce moc nejsem (možná jedině kdyby to byl nějakej sraz blogerů nebo něco takovýho, ale pochybuju, že by mě máti pustila, kdyby to bylo od našeho města moc daleko).


Sestra byla už od rána na místě, kde se měl ples konat, aby se svými spolužáky nazkoušela poslední detaily, takže když jsem se vrátila ze školy domů (ples se konal v lednu v pátek třináctého), místo ní mě doma přivítalo ticho, což bylo pro mé uši jako rajská hudba. Oddechla jsem si, že minimálně do večera nebudu muse poslouchat její otravnej hlas.

Nic moc jsem doma nedělala, jen jsem se na počítači dívala na filmy a dala si nabít telefon, abych si později mohla psát s kamarádkou, která už ráno odjela na maturitní ples svojí sestřenice. Čekala jsem, až se matka vrátí z práce, abychom všechny tři mohly vyrazit (já, matka a bábinka - místo bábinky měla jet teta, ale na poslední chvíli si to rozmyslela). Takže mě s nima čekala několika minutová cesta autem, protože ples se konal pouze na druhém konci města.

Dojely jsme tam a jezdily okolo místa konání jako debilové, protože okolo nebylo jediné volné místo, kde bychom mohly zaparkovat. Nakonec se ale přece jen našlo. Trvalo několik předlouhých vteřin, než jsme došly dovnitř do budovy, a mezitím jsem si stihla postěžovat, že je děsná zima (naštěstí nepršelo, ale byl okolo sníh).

Nějaký dva týpci tam dávali na ruku takový ty náramky, aby se podle barev rozlišilo, kdo je plnoletej a tudíž se může ožrat (černý náramek). Já jsem měla bílej (jako jediná u našeho stolu). Jenže jak jsem čučela okolo a prohlížela si místnost, přeslechla jsem otázku jednoho z těch týpků. Až matka znovu upoutala mou pozornost a vytrhla mě z myšlenek, jestli mám šlohnout bílý nebo raději černý balónek.

Dostala jsem tedy lístek na ruku a pak jsem uviděla sestru, jak se k nám hrne ve svých červených šatech, a která si samozřejmě hned postěžovala, že se jedný spolužačce, která má červený šaty, nelíbí, že ona má taky červený šaty. Máma jí řekla, ať to neřeší. Zajímala jsem se, jestli se pak budu moct se sestrou vyfotit. Slíbila mi to (ale nakonec na to stejně nedošlo).

Vedla nás chodbou, ve které byla zima, protože tam byl průvan, k šatnám, kde jsme si měly odložit bundy (jedna za 10 Kč), a u záchodků jsme potkaly jedinou naší sestřenici, kterou sestra taky pozvala (sestra pozvala tyto osoby: matku, bábinku, otce, sestřenici a jejího přítele, kterýho jsme ani jedna nikdy neviděly, a samozřejmě mou maličkost, i když jsem viděla její výraz, nebyla moc nadšená, že jdu taky, ale nedivím se, moc dobrý vztah spolu nemáme).

Usadily jsme se u stolu a já okamžit vyndala z batohu mobil a snažila se chytit wi-fi (což se mi samozřejmě celej večer nedařilo).

Za chvíli jsem zmerčila učitelku na češtinu (čtěte: Čarodějnici ze Západu), který je nejmíň sto a která na sobě měla divný úzký červený šaty s divným vyšitým kytkovým vzorem. Na komkoli jiném by ty šaty vypadaly dobře, ale Čarodějnici rozhodně nesedly. A vrcholem celého večera bylo, že seděla u stolu naproti nám, ale naštěstí zády. Pak jsem taky spatřila spolužačku z mý třídy, jejíž sestra chodí do třídy s tou mojí.

No a pak to začalo. Zahrála úvodní píseň, chvíli tam něco blábolili (já se stále snažila chytit wi-fi), a pak zase hrála hudba. Máti koupila lístek do tomboly a colu. Několik minut jsem se tu blbou plechovku snažila otevřít. Za chvíli hudba zase přestala hrát, něco tam na úvod řekli a jedna holka ze sestřiny třídy tam zazpívala píseň (líbila se mi, bohužel jsem nepostřehla její název), a pak začali volat maturanty jednoho po druhém, dávali jim šerpy, sklenici se šampaňským a bílou růži.

Když už to měli všichni za sebou, přiťukli si skleničkama a musely šampaňský vypít. Lidi jim tam pak začali házet drobný a maturanti jimi měli naplnit svý skleničky. Následoval tanec, kdy museli tancovat se svými rodiči (kluci a jejich matky, holky a jejich otcové).

Ucucávala jsem ze sklenice kolu a čuměla okolo. Uráčil se nám přijít představit přítel sestřenice (Michal), a pak jsem zůstala u stolu sama s bábinkou, protože všichni se někam zdejchli. Královna dramatu si přišla odložit sklenici plnou drobných a nařídila bábince, ať jí pořádně hlídá. Wi-fi stále ne a ne naběhnout. Užírala jsem se nudou (tancovat opravdu neumím a před polovinou famílie a Čarodějnicí ze Západu jsem to opravdu raději nehodlala zkoušet).

Začala jsem otravovat máti, kdy už konečně půjdeme. Pořád říkala, ať to ještě chvíli vydržím. Někteří lidi se odvážili tancovat, takže jsem se zabavila tím, že jsem na ně zírala a snažila se odhadnout, kolik toho kdo vypil. Měla jsem s sebou sice knihu, ale nikdo jiný si tam nečetl a navíc tam bylo takový světlo (nebo spíš tma), že bych na ten text stejně neviděla.

Nakonec jsem tedy mohla s bábinkou odjet dřív, protože nás to tam ani jednu nebavilo. Matka nás odvezla domů a pak se tam ještě vrátila a zůstala tam se sestrou až do tří do rána. Bábinka si doma pustila nějaký seriál a pak šla spát, zatímco já jsem dokoukala film, na který jsem se dívala, než jsme vyrazili, a pak jsem ještě do skoro jedný hodiny v noci ponocovala s knihou a časopisy.

Musím říct, že jsem pak přemýšlela, jestli jsem tam ještě chvíli neměla zůstat, zvlášť když mi sestra druhý den ráno (nebo spíše dopololedne) říkala, že viděla Čarodějnici ze Západu tancovat. Asi bych se tomu možná usmívala, kdybych ji viděla, protože jsem si nedokázala představit, jak by se ta upjatá a přísná učitelka mohla bavit. Byl by to trochu nezvyklý výjev, alespoň pro mě, protože jsem ji nikdy neviděla jinak než ve škole, jak peskuje studenty.
A na závěr: neznáte nějaký dobrý film? Všechny svoje už znám skoro nazpaměť. Za každý tip budu ráda. Děkuji. 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jackie Jackie | 11. února 2017 v 17:39 | Reagovat

:-D Ja mám tiež takú učiteľku pri ktorej som si nevedela predstaviť, že sa dokáže baviť. Do chvíle keď mi kamoška povedala, že s ňou tancovala na priateľovej stužkovej :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama