VA - Rodina pro Rose - Kapitola 3 - Co se to jen děje? - část 2

19. února 2017 v 23:36 | AriaLissa |  Vampýrská akademie - Rodina pro Rose


Rose

Den mi utekl. Uklízela jsem byt, a když jsem měla hotovo, šla jsem ven, konkrétně do parku. Doufala jsem, že tam opět potkám Dimitrije. A taky že jo. Seděl na naší lavičce a čekal.

"Vypadáš lépe," poznamenla, když jsem se k němu lehce udýchaná posadila.

"Je mi lépe," přiznala jsem.

"To je dobře." Na jeho tváři jsem zahlédla úsměv. "Je něco k smíchu?" zajímala jsem se okamžitě.

"Ne, jistěže ne, jen jsem rád, že se cítíš lépe."

Byla to pravda, cítila jsem se lépe, ale hluboko uvnitř jsem měla strach, co nastane, až se matka vrátí z mejdanu domů.

"Stalo se něco?" zajímal se okamžitě, protože si všiml změny v mém výrazu a držení těla.

"Nic, jen..." odmlčela jsem se. Dimitrij se na mě starostlivě podíval, ale nic ze mně netahal. Mlčeli jsme. Pak opatrně nadhodil, že brzo bude muset odjet z města, protože sem nyní přijel vyzvednout svou mladší sestru ze školy a společně s rodinou oslaví Vánoce s rodinou jednoho jejich rodinného známého, který je pozval.

"Takže tady nebudeš," poznamenala jsem smutně.

"Bohužel ne," pokývl hlavou. "Ale tady máš," podal mi papírek, "můžeš mi zavolat, kdykoli budeš potřebovat. Určitě se ještě uvidíme."

"Určitě," polkla jsem.

Pro mě to znamenalo, že prožiju další Vánoce-Nevánoce sama s věčně nalitou matkou. Lissa nyní odjela na dlouhé prázdniny s rodinou a hodlali se tam zdržet do Nového roku. Tentokrát jsem s nimi nejela. Ale bývala bych ráda jela, jenže kvůli matce jsem nemohla. Alespoň jsme si s Lissou psaly a volaly.

Nebyla atmosféra na povídání, a tak jsme se rozloučili. Nabídl mi, že mě doprovodí k domu, ale já nemohla dopustit, aby viděl něco z mého života. Všechno se ve mně svářelo. Chtěla jsem se mu svěřit, vyplakat se na rameni, ale zároveň jsem nechtěla, aby se o mém živoření dozvěděl. Ačkoli. Tohle nebylo živoření. Tohle bylo už a pouze jen přežívání.

"Zavoláš?" ujišťoval se.

"Zavolám," slíbila jsem. Uklidila jsem papírek s jeho číslem do kapsy a vydala se domů. Před domem se mě najednou zmocnila podivná úzkost a rozklepala se mi kolena. To nebylo dobré. Podvědomě jsem tušila, že matka už je doma. A taky že jo.

Jakmile jsem vstoupila do kuchyně, kde seděla na staré rozviklané židli, spustila opileckým hlasem: "Můžeš mi kurva říct, kdes byla? Hodně dlouho tu na tebe čekám! Jak si to jako představuješ, že se budeš flákat bůhvíkde, a nenecháš mi ani vzkaz?"

A pak se to stalo. Najednou jsem dostala chuť na ni všechno vykřičet. Dvakrát jsem se zhluboka nadechla a pak jsem zakřičela tak, až to překvapilo mě samotnou: "A co si myslíš ty? Večně jsi ožralá a nebereš na mě ohledy! Uvědomuješ si vůbec, jak si ubližuješ, jak ubližuješ mě, jak ubližuješ nám?"

Potácivě vstala ze židle a zaječela na mě: "Jak se opovažuješ na mě takhle ječet? Jsem tvoje matka a ty mě budeš poslouchat!"

"Ne! Nebudu!" vzepřela jsem se. Pak jsem se otočila a vešla do spíže, kde jsem se zamkla. Netrvalo to ani dvě vteřiny, a matka začala bušit do dveří: "Koukej okamžitě otevřít! Slyšíš? Otevři, okamžitě!"

Neotevřela jsem. Zacpávala jsem si uši a modlila se, aby to už konečně skočilo. Nakonec matku bušení na dveře unavilo, ale zaslechla jsem její jedovaté zasyčení, než se vzdálila: "Však já ti to spočítám, ty nevděčnej parchante!"

Slzy mi tekly po tvářích. Nemohla jsem přestat vzlykat. Nakonec jsem na chladné podlaze usnula.


PS: V příští kapitole se objeví Morojka jménem Meret. Zkusíte si tipnout, co je zač a jaký živel ovládá? Smějící se Nevinný
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anabel Anabel | E-mail | 21. února 2017 v 6:39 | Reagovat

Ou. To ještě bude.. 😕 Ale jinak super kapča 🙂 Je mi líto,že Dimitrij odjede, ale asi se to dalo čekat, když tam byl jenom na otočku 🙂 Ale věřím,že ho brzy zase uvidíme a taky doufám,že to s tím telefonátem dopadne dobře 🙂

2 Jackie Jackie | 21. února 2017 v 13:55 | Reagovat

Dúfam, že Rose nájde čo najskôr Abeho. Alebo ešte lepšie - Abe nájde ju. A veľmi ma mrzí, že Dimitri odchádza :-( Teším sa na pokračovanie ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama