VA - Rodina pro Rose - Kapitola 4 - Ona jednou přijde

24. února 2017 v 19:12 | AriaLissa |  Vampýrská akademie - Rodina pro Rose

Meret

Vánoce už mi opravdu lezly na nervy. Přípravy byly v plném proudu. Letos totiž měli přijet naši rodinní známí, takže jsme v našem velkém domě připravovali pokoje. Matka a ostatní ženy z rodiny dole pekly a vařily. Mě se jako zázrakem podařilo se z toho vyvléknout.

V kuchyni jsem totiž byla děsně nešikovná, což jsem rozhodně po své matce neměla, ona totiž uměla vařit skvěle. Já jsem nezvládla uvařit ani vodu v konvici. Když jsem to zkusila naposledy, vyhodila jsem elektřinu v celém domě. Poté už jsem vzdala snahu se naučit vařit.

Ostatní měli dole práce dost, a já se rozhodla zajít do pracovny za strýčkem Abem. Zaklepala jsem.

"Dále!"

Vešla jsem. Strýc Abe seděl za stolem a prohlížel si nějaké fotografie. Přešla jsem k němu a podívala se. Na fotografiích byl on s malou holčičkou, jeho dhampýrskou dcerou, mojí sestřenicí Rose. Když jí byli tři, její matka jí prostě vzala a zmizela. Od té doby ji nikdo z naší rodiny neviděl.

Abe si povzdechl a položil obrázky na stůl. Málokdy dával najevo svoje emoce, ale nyní na něm bylo znát, že je opravdu smutný. Kdo by taky nebyl, kdyby přišel o svoje jediné dítě.

Položila jsem mu ruku na rameno a řekla: "Ona jednou přijde, uvidíš."

A možná dříve, než si myslíme.

A tehdy mě to napadlo.

"Abe! Belikovovi jsou tady!" zakřičela moje matka.

░▒▓█▓▒░

Rose

Matka opět někam odešla. Nejspíš zase na další alkoholový dýchánek. Když jsem si byla jistá, že je opravdu pryč, vylezla jsem ze své skrýše a zamířila do svého pokoje. Trochu jsem poodsunula postel, abych se ujistila, že moje peníze jsou stále na svém místě (měla jsem je schované v krabičce pod uvolněným prknem v podlaze, podobně jako matka náhrdelník ve skříni).

Byly tam. Oddechla jsem si a vrátila postel na svoje místo. Když jsem mířila z domu ven, všimla jsem si, že naše schránka přímo přetéká letáky. Odemkla jsem ji a odnesla náruč letáků do bytu. Jenže to nebyly jen letáky. Bylo mezi nimi i několik obálek. Vytřídila jsem je a jednu po druhé jsem si je prohlížela a postupně je i otvírala.

Neplacený nájem, exekuce, sociálka... Počkat, sociálka? Okamžitě jsem obálku otevřela. Věděla jsem o co půjde: dokud mi nebylo osmnáct, mohly mě úřady matce vzít. Mrskla jsem zbývající poštu na stůl a společně s divným pocitem jsem běžela k matčině pokoji. Na prahu jsem zůstala stát. Spoustu jejích věcí bylo pryč.

To snad ne! Otočila jsem se a běžela ven. Je pryč! A nechala mě tady!

Venku jsem zpomalila a rychlým krokem mířila do parku na mou lavičku. Koutkem oka jsem zaregistrovala černé auto, které vjíždělo do naší ulice.

░▒▓█▓▒░

Seděla jsem tak dlouho, dokud mi zima neprolezla až do kostí. Bylo mi líto, že už tu Dimitrij není, ale nemohla jsem s tím nic dělat. Doufala jsem však, že se ještě setkáme.

Nakonec jsem se přece jen odhodlala k návratu domů. Ozvěna mých kroků se rozléhala chodbou. U dvěří jsem vyndala klíče a chtěla odemknout, když jsem si všimla, že jsou dveře pootevřené. Bylo to divné. Věděla jsem, že jsem určitě zamykala. Strčila jsem do dveří a ty se s vrznutím otevřely. Na prahu jsem zůstala zírat.

Celý byt byl kompletně vybílený. Nebylo v něm nic. V kuchyni zůstala jen stará lednice a jedna rozvrzaná židle se stolem. V obýváku nebylo vůbec nic a stejně tak v mém pokoji, kde zůstala jen postel. V matčině pokoji byla také jen postel a skříň. Vrhla jsem se k ní, abych zjistila, jestli tam zůstalo Oko. Bylo tam. Vzala jsem krabičku a strčila si ji do kapsy kabátu. Pak jsem se vrátila do svého pokoje pro krabičku s penězi, které tam naštěstí také zůstaly.

Věděla jsem, že tady nemůžu zůstat. Zabouchla jsem za sebou dveře. Sáhla jsem do kapsy pro mobil a zjistila jsem, že je vybitý. Zamířila jsem tedy k telefonní budce kousek od domu. Vyťukala jsem číslo z fotografie, která byla schovaná v krabičce společně s Okem. Monotónní hlas ve sluchátku mi však oznámil, že volané číslo již neexistuje.

"Sakra," ulevila jsem si a zkusila vytočit Lissu. Nezvedala to, a stejně tak Dimitrij. Rozhodla jsem se tedy, že pojedu za Lissou. Věděla jsem, že s penězi budu muset HODNĚ šetřit, ale neměla jsem jinou možnost.

Vypotácela jsem se z telefonní budky a zamířila na autobusové nádraží. Zjistila jsem, že cestou budu muset jednou přestoupit. Ale co. Lissa mi říkala, že až budu potřebovat pomoc, mám přijít za ní. Zakoupila jsem tedy lístek, který by obyčejně nestál nijak moc, ale zrovna milióny jsem nyní nevlastnila.

Autobus přijel o deset minut později. Řidič znuděně zkontoroval lístky cestujících a ještě znuděněji jim pokynul, ať si nastoupí. Posadila jsem se na třetí sedalo vlevo u okna. Opřela jsem si hlavu o sklo a sotva autobus vyjel, usnula jsem.

░▒▓█▓▒░

Najednou jsem stála na louce. Okamžitě jsem poznala, že jde o éterový sen. "Lisso! Konečně," vydechla jsem. "Já -" otočila jsem se a zarazila se uprostřed věty. Přede mnou stála dívka, ale Lissa to nebyla.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vampyrka Vampyrka | 24. února 2017 v 19:41 | Reagovat

Tak nejdřív se chci omluvit, že jsem tak dlouho nekomentovala. Byla jsem marod. :(
... ale Todle je hodně zajímavý zvrat udalosti, něco mi rika ze je ted ve snu s Meret, doufám, že se rose brzo setká s abem 😊 a jsem hodně zvedava jak budeš pokračovat, zatím pro me to je super 👍👍

2 Jackie Jackie | 24. února 2017 v 21:50 | Reagovat

Tá Meret sa mi povahovo dosť podobá Rose. Dúfam, že sa už Rose stretne s Abem a keď je u nich Dimitri, mohla by sa stretnúť aj s ním. Teším sa na Dimitriho reakciu, keď zistí, že Rose je Abeho dcéra :-D

3 Anabel Anabel | E-mail | 24. února 2017 v 22:36 | Reagovat

Bože, exekuce a sociálka 😱😕 Těším se na střetnutí Rose s Abem 🙂Bylo mi ho strašně líto,jak se koukal na tu fotku,ale doufám,že se ji aspoň pokoušel najít. 🙂 Chvílemi si připadám,jako bych četla příběh o Rose,která je člověkem a potom uvidím napsané: Okamžitě jsem poznala,že jde o éterový sen. 😂 Jinak ta Meret mi taky strašně připomíná Rose 🙂 Určitě se máme na co těšit 🙂

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama