Upírka a starý muž - Prolog

13. března 2017 v 23:10 | AriaLissa |  Upírka a starý muž
Tuto starou povídku, co jsem napsala už nevím kdy, jsem teď našla v počítači a rozhodla jsem se, že ji sem dám.Sestra Hansonová zkontrolovala léky na svém tácku a vydala se do pokoje k panu Gerardovi. Byl to docela milý starý pán, který byl úplně sám, a občas blouznil. Sestra Hansonová ho ale měla i tak ráda. Zaklepala na dveře jeho pokoje a vešla dovnitř.

Starý pán se zase díval na svou fotku, kterou měl na nočním stolku. Byl na ní on jako mladý chlapec, a objímal dívku. Sestra Hansonová věděla, že se jmenuje Lena. Starý pán často volal její jméno ze spaní. Poslední dobou čím dál častěji.

"Pane Gerarde, vaše léky," oslovila ho vlídně. Starý pán ji však nevnímal. "Leno," šeptal. "Moje Leno. Kam ses poděla?"

Sestra odložila tácek s léky a jemně položila ruku na Frederickovo rameno: "Musíte si vzít svoje léky."

Starý pán se otočil a jeho oči se smutně zaleskly. Dobrovolně si vzal léky a pak se zase obrátil k fotografii své dívky Leny.

Sestra Hansonová opustila místnost. V mysli jí však stále zůstával pánův smutný pohled. Bylo na něm vidět, že i po takové době tu dívku stále velmi miluje.

Z jeho vyprávění znala celý, i když nemožný příběh. Mluvil o upírech, tělech bez krve, smrti své mladší sestry Josie a záhadném zmizení Leny.

Sem do domova ho umístila rodina jeho starší sestry. Sestra Hansonová je nikdy neviděla. Nikdy starého pána nepřijeli navštívit, a žádnou jinou rodinu pan Gerard neměl, ani děti, ani vnoučata.

░▒▓█▓▒░

Tu noc spal starý Frederick Gerard velmi neklidně. Na čele mu rašily krůpěje potu. "Leno!" vykřikl. "Leno!"

Bylo patrné, že se chce probudit, ale nemůže. Byl uvězněný ve svém snu, ve své noční můře. Zdálo se mu o lidech, které miloval a které ztratil, o tom, jak Lena byla jeden den s ním a druhý den bez vysvětlení zmizela, o tom, jak mu Josie zemřela v náručí. Celý jeho žvot se mu ve snu přehrál během několika vteřin. Pak se konečně mohl probudit.

Byl celý zpocený. Pomalu vstal z postele a došoural se k oknu. Odhrnul závěs a v tu chvíli si s ním jeho nemocná duše a nemocná mysl zahrály podruhé.

Na ulici stála dívka. Vypadala úplně stejně, jako když ji viděl naposledy. Její dlouhé hnědé kudrnaté vlasy zavlály v lehkém nočním vánku. Nebylo pochyb, že je to ona.

"Leno," zašeptal Frederick.

Nepřemýšlel nad tím, že ho všechno bolí. Musel se dostat ven za ní. Musel ji vidět a zeptat se jí, kde celá ta léta byla.

Dveře se s vrznutím otevřely a starý pán vyklouzl na chladnou chodbu domova důchodců. Pomalou chůzí došel až ke schodům, kde se mu zatočila hlava a ucítil podivný tlak u srdce. Pak už nebylo nic.

░▒▓█▓▒░

Sestra Hansonová se probudila s neblahým tušením. Na pyžamo si oblékla župan a vyšla z pokoje na tmavou a chladnou chodbu. Vše vypadalo v pořádku. Nakoukla do několika pokojů, kde klidně spali staroušci, než ji napadlo zkontrolovat pana Gerarda, což také ihned spěchala udělat.

Všimla si, že dveře jeho pokoje jsou pootovřené. Nakoukla do místnosti, která však byla prázdná. Chtěla běžet vzburcovat ostatní sestry, avšak neblahé tušní ji táhlo jiným směrem, ke schodům.

A tam také pana Gerarda našla. Ležel nad schody a vypadal jako bez života. "Pane Gerarde?" zatřásla s ním. "Pane Gerarde, proberte se!"

░▒▓█▓▒░

Paní Hansonová a paní Robová, další sestra z domova, stály v chodbě v nemocnici a netrpělivě očekávaly lékaře, který by jim měl přinést informace o panu Gerardovi.

"Ještě, že jsi se probudila a našla ho," promluvila Harriett Robová. Sestra Hansonová jen přikývla. To už se ale na chodbě objevil lékař a zamířil k nim. Na jeho identifikační kartičce připnuté na plášti stálo doktor Evans.

"Je mi to líto," řekl. "Pan Gerard utrpěl těžký infarkt."


Frederick vzpomíná na seznámení s Lenou, kterou velmi miloval. Ve městě se však začala šířit úmrtí a všichni spekulovali o upírech. Ti ale přece neexistují! myslel si Frederick, dokud mu v náručí nezemřela jeho mladší sestra a také Lena zmizela neznámo kam...

Tak nevím, jestli bych se k této povídce měla vrátit a pokračovat...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 veronika-ve veronika-ve | Web | 4. června 2017 v 21:22 | Reagovat

Zhltla jsem to raz dva. Moc se těším na další čtení :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama