VA - Always and forever - Kapitola 11 - Bylo nebylo, i Anastasia kdysi dávno žila...

24. března 2017 v 15:09 | AriaLissa |  Vampýrská akademie - Always and forever

Krátká kapitola z pohledu Anastasie - vzpomínka na to, jak poprvé uviděla Emmetta. Snad se vám bude líbit. Usmívající sePŘED SPOUSTOU LET

Anastasia

Mířila jsem na tržiště, abych si nakoupila nějaké bylinky a cestou jsem přemýšlela nad tím, jaký asi je Aliciin snoubenec, o kterém básnila už několik týdnů a který měl dnes přijet. Chtěla po mě, abych mu zkusila vyložit budoucnost. Připadala jsem si sice jako cvičený králík, když jsem měla na požádání něco předvést, nicméně jsem souhlasila.

Nasála jsem nosem směsici vůní - čerstvé pečivo, pach zvířat a podivnou vůni od stánku s bylinkami, kam jsem mířila.

"Dobrý den, prabábo Yevo," pozdravila jsem slušně starou paní.

"Dobrý den, Anastasie," oplatila mi sedící stará paní. Podala jsem jí napsaný seznam a ona vše začala dávat do látkových pytlíčků, každou bylinku zvlášť. Když to měla hotové, odložila je na stůl, vztáhla ke mně ruku a řekla: "Podej mi ruku."

"Proč?" nechápala jsem.

"Podej mi ruku," zopakovala.

Nehádala jsem se. Zahleděla se na mou dlaň a zkoumavě si ji prohlížela a mručela si pro sebe: "To je velmi zajímavé, velmi zajímavé."

Pustila mou ruku a zpříma se mi podívala do očí: "Dávej si pozor na to, koho máš ve své blízkosti, Anastasie. Tvůj zdánlivý přítel se může stát tvým nepřítelem. Jednou ale budeš moci jít dál, ale nejdřív musíš podruhé ztratit a konečně odpustit."

Přitiskla jsem si ruku k tělu a druhou jsem popadla svůj nákup na pultíku. "Jednou si na mě vzpomeneš," řekla mi ještě. "Jednou si vzpomeneš."

"Nashledanou," vyhrkla jsem a raději co nejrychleji zmizela. Tohle bylo divné, pomyslela jsem si, ale věděla jsem, že věštby prabáby Yevy nikdo nebere nadarmo a vždycky se vyplní. Dříve nebo později, ale vyplní se.

Snažila jsem se to vytlačit z myšlenek a raději jsem pospíchala zpět na Dragomirské sídlo, kde na mě určitě netrpělivě čekala Alicia.

Strážci u brány mě zkontrolovali, ale protože mě už znali, byli s tím rychle hotovi a pustili mě dovnitř. Pospíchala jsem přes nádvoří rovnou dovnitř. Vešla jsem do majestátní a obrovské haly a do oka mi hned padly dvě mužské postavy, co stály zády ke mně.

Instinktivně jsem sáhla po kůlu, ale v tu chvíli se oba otočili. "Dobrý den," pozdravil vysoký štíhlý Moroj se záplavou černých vlasů.

"Dobrej," opáčila jsem. "Přejete si?"

"Jmenuji se William Ozera a jsem snoubenec Alicie Dragomirové," představil se Moroj.

"Jmenuju se Anastasia Valentinová a jsem Aliciina strážkyně a nejlepší kamarádka," řekla jsem já. Potřásli jsme si rukama.

"A toto je můj strážce a nejlepší přítel Emmett Herondale," představil mi dhampýra stojícího po jeho boku. Podívala jsem se na něj a... zůstala jsem zírat.

"Dobrý den," promluvil na mě hlasem, ze kterého se mi podlamovala kolena, a natáhl ke mě ruku. "Můžete mi říkat Emmette."

Také jsem k němu natáhla ruku a v tu chvíli jako bych dostala ránu. Netoužila jsem udělat nic jiného, než se mu složit do náruče a zůstat tam navěky.

A pak nás vyrušila Alicia: "Jé, vy už se znáte!"

A pak začala štěbetat o tom, že doufá, že měli příjemnou cestu a že jim sama ukáže jejich pokoje a nařídila mi, abych šla s nimi. Snoubenci šli vepředu a my s Emmettem za nimi. Věnovala jsem mu několik nenápadných hodnotících pohledů, načež jsem na něj začala docela nepokrytě zírat a ať jsem se snažila jak jsem chtěla, nemohla jsem se od něj odvrátit.

Když jsem zakopla na schodech, zachytil mě a já se od něj už nikdy nechtěla oddělit.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jackie Jackie | 24. března 2017 v 18:03 | Reagovat

Hoci som to nečakala, začína mi byť Anastázie fakt dosť ľúto. A Aliciu neznášam snáď viac než ona sama. Prísť o milovaného človeka raz je strašné ale dvakrát? :-( Krásna kapitola ;-) Teším sa na pokračovanie :-)

2 Anabel Anabel | E-mail | 25. března 2017 v 7:54 | Reagovat

Herondale 🙂 Je to jen náhoda nebo jsi četla Nástroje smrti?
Doufám, že toho bude víc o jejím životě 🙂

3 AriaLissa AriaLissa | E-mail | Web | 25. března 2017 v 10:40 | Reagovat

Čtu třetí díl :-D Uvažovala jsem, že napíšu nějakou povídku na motivy právě Nástrojů smrti, ale nejsem si jistá.

4 Anabel Anabel | E-mail | 25. března 2017 v 17:23 | Reagovat

[3]:  To by nemuselo být špatné.🙂 To je moje druhá sága, se kterou unikám z reality(první je VA❤). Četla jsem všechny knížky,viděla jsem film a teď se dívám i na seriál, ale knížkách se to nevyrovná 😍🙂 Ale teď jsem stejně zamilovaná s Vampýrskou akademii.. Od doby, co jsem ji četla, tak hledám různé fanfikce o ní(blogy,Wattpad..). 🙂

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama