VA - Always and forever - Kapitola 4 - Divné chování

3. března 2017 v 17:49 | AriaLissa |  Vampýrská akademie - Always and forever

Anastasia

Vyskytla se menší komplikace - Rosemarie Hathawayová chtěla svůj život zpět. To jsem ale nemohla dovolit. Alespoň ne dříve, než dokončím to, kvůli čemu jsem jí její tělo ukradla, nebo vhodnější by možná bylo říct půjčila si.

Dimitrij mě držel okolo pasu a vedl mě domů. K nám. K nim. Viděla jsem na něm, jak je šťastný, a to jen proto, že si myslí, že jsem někdo jiný. Prohlížela jsem si ho. Já ho rozhodně nemilovala, ale tělo, ve kterém jsem byla, na jeho přítomnost reagovalo.

Odvrátila jsem od něj pohled. Mému Emmettovi se nedokázal vyrovnat ani on. Dimitrij se mi nelíbil, ale byl to bezva sluha.

Emmett. Srdce se mi při vzpomínce na něj sevřelo a instinktivně jsem se rozhlédla okolo, jestli ho někde neuvidím, i když jsem věděla, že je to nemožné. Je mrtvý.

"Rozo, ty pláčeš?" otázal se mě starostlivě Dimitrij.

Cukla jsem sebou. Nevšimla jsem si, že mi po tváři stéká slza. "Ne," odpověděla jsem.

Dimitrij odemkl dveře bytu a vešli jsme. Ihned jsem se začala rozhlížet. "Pěkné," broukla jsem si pro sebe. Na co jsem nebyla připravená, byl příval vzpomínek.

Viděla jsem, jak se Dimitrij snažil naučit Rose vařit, a jaký hrozný nepořádek byl v kuchyni.

Viděla jsem, jak se spolu pošťuchují a líbají a cítila jsem jejich lásku. Zatřásla jsem hlavou, ve snaze vyhnat tu vzpomínku. Tolik mi to připomínalo mě a Emmetta. Tolik jsme se milovali, ale nemohli jsme být spolu, protože jsme oba byli dhampýři. A tady u těch dvou to nikomu nevadí!

"Jdu do koupelny," oznámila jsem. "V nemocnici to byla fakt hrůza." Nečekala jsem na jeho odpověď a třískla jsem za sebou dveřmi a zamkla jsem.

Opřela jsem se o umyvadlo a podívala jsem se do zrcadla. za mnou se zjevila dívčí postava. Ovšem. Rosemarie. Kdo jiný. Dívala se na mě a nic neříkala. Já také byla zticha. Její přítomnost mě iritovala.

"Nic ti neudělaly," řekla najednou tak tiše, až jsem si myslela, že se mi to jen zdá.

"Udělaly toho víc než dost," zavrčela jsem v odpověď. "Zničím je obě dvě a ty mi v tom nezabráníš. Komunikovat s nimi nemůžeš, takže je nemůžeš nijak varovat. Od této chvíle jsem ty."

Nic na to neřekla, takže jsem se spokojeně usmála.

░▒▓█▓▒░

Dimitrij

Koukal jsem na dveře koupelny, kterými za sebou třískla. Slyšel jsem cvaknutí zámku a po chvilce si začala něco mumlat, ale neslyšel jsem co.

Měj trpělovost, říkal jsem si.Poznamenalo ji to, ale brzy bude úplně v pořádku.

Zamířil jsem do obýváku a posadil se do křesla. Nebyl jsem si jistý, ale zdálo se mi na ní něco divného, jenže jsem nedokázal říct co.

Za chvíli vyšla z koupelny jen v županu a bosá, s mokrými vlasy. "Dneska je krásně, že?" zeptala se a začala si pobrukovat nějakou melodii, kterou jsem neznal.

Zaujatě si prohlížela naše fotografie a já ji tiše pozoroval. Když se konečně otočila ke mně, na chvíli se mi zdálo, že její oči jsou modré. Když jsem mrknul, už byly zase čokoládově hnědé.

Je to z únavy, snažil jsem se sám sebe přesvědčit. Dlouho jsem pořádně nespal.

"Co na mě tak civíš?" zajímala se.

"Jsi nádherná," odpověděl jsem.

"Jo, já vím," řekla a zmizela ve vedlejší místnosti.

Zadíval jsem se na okno a na chvíli se mi zdálo, jako bych v odrazu zahlédl Rose. Když jsem se otočil, nikdo za mnou nestál, ale cítil jsem v místnosti něčí přítomnost.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Siginitou Siginitou | Web | 3. března 2017 v 18:00 | Reagovat

Moc krásný, sem zvědavá jak to bude dál.

2 Jackie Jackie | 3. března 2017 v 18:06 | Reagovat

Chudák Dimitri. Tá Anastázia je poriadne arogantná. Ale to, že mala vzťah s dhampírom sa mi páči. Možno nakoniec bude súcitiť s Romitri a vráti Rose jej telo :-)

3 Vampyrka Vampyrka | 4. března 2017 v 10:15 | Reagovat

Dimitri by si už mohl uvědomit, že to není rose. A jako zajímavý, že ana chodila s dhampirem, jsme zvedava na pokračování 👍

4 Anabel Anabel | E-mail | 4. března 2017 v 19:28 | Reagovat

Ana chodila s dhampirem?!🙂 Už mu to určitě brzy bude docházet,že není něco v pořádku zvlášť, když je Anastázie taková... 🙂

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama