Všechno, úplně všechno

13. března 2017 v 21:15 | AriaLissa |  Ostatní
O knize Všechno, úplně všechno jsem se dozvěděla náhodou, když jsem vlezla na stránku databazeknih.cz. Přišla mi zajímavá a rozhodla jsem se, že ji zkusím. Bohužel tehdy ještě nevyšla, tak jsem musela čekat. O nějakou dobu později, když už byla/měla být v prodeji, vyrazila jsem na průzkum, bohužel ji ani v jednom knihkupectví v našem městě neměli (já říkám pořád, že je to díra, ale nikdo mi nevěří.)


Hledala jsem na internetu, načež jsem zjistila, že se chystá i filmové zpracování. Skákala jsem nadšením a okamžitě se rozhodla, že na to půjdu do kina, až to budou dávat. Stáhla jsem si obě písně, co hrají v traileru.

Trailer zde

1. píseň zde (líbí se mi víc než ta druhá)

2. píseň zde

Jasně že jsem neodolala a přečetla si nějaké recenze v angličtině. Musím říci, že jsem narazila na zajímavé informace, a jestli to tak opravdu bude, tak to bude něco trošku jiného, než očekávám, i když nevím, co přesně očekávám.

Zítra mi už konečně má přijít ta kniha, a ačkoli povinnosti volají (škola = matematika a ekonomie = zlepšit si známky), tak doufám, že vám o knize budu moct brzy napsat více.Tato originální prvotina vypráví o dívce, která je doslova a do písmene alergická na celý svět. Je zavřená doma, nikam nesmí a skoro nikdo nesmí k ní. Když se ale do sousedního domu přistěhuje nová rodina a s ní i kluk jménem Olly, začíná se odvíjet komplikovaná "lovestory", která obrátí naruby všechno, úplně všechno, co osmnáctiletá Madeline dosud znala.

Neotřelý milostný příběh je zajímavý i svým zpracováním - obsahuje Madelininy deníkové záznamy, poznámky, tabulky, seznamy či ilustrace.

Ahoj. Jmenuji se Madeline Whittierová a jsem nemocná. Moje nemoc je vzácná a málo známá. Jsem totiž alergická na celý svět. Vůbec nevycházím z domu, nebyla jsem venku celých sedmnáct let. Jediní lidé, které vídám, jsou moje máma a ošetřovatelka Karla.

Ale pak se jednoho dne u sousedního domu objevilo stěhovací auto. Vykoukla jsem z okna a uviděla ho. Byl vysoký, štíhlý a celý v černém - černé triko, černé džíny, černé tenisky a černá pletená čepice, která mu zakrývala vlasy. Zachytil můj pohled a upřeně se na mě zadíval. Já jeho upřený pohled opětovala. Jmenuje se Olly.

Možná že nemůžeme předvídat budoucnost, ale některé věci přesto předpovědět můžeme. Například to, že se do Ollyho zamiluju, je jisté.

A téměř jisté taky je, že to bude katastrofa.

Příběh o bezmezné radosti i nekonečném smutku, které zažíváme, když prorazíme stěny své ulity a kvůli lásce uděláme něco úplně bláznivého (a smrtelně nebezpečného).

Práva na překlad byla ještě před vydáním knihy prodána do patnácti zemí.
Jak na první pohled zaujala vás?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama