VA - Always and forever - Kapitola 15 - Děsivá vzpomínka - ČÁST 2

6. dubna 2017 v 22:34 | AriaLissa |  Vampýrská akademie - Always and forever


PŘED SPOUSTOU LET

Anastasia

Zhluboka jsem se nadechla a soustředila se. Moje myšlenky se zakalily a cítila jsem, jak ve mně roste zloba a odpor. Připadala jsem sama sobě odporná. Svět kolem mě se točil a já si neuvědomila, že padám, dokud jsem v lokti nepocítila ostrou bolest.

Pořád ještě jsem měla zamlžený zrak, ale slyšela jsem, jak někdo přichází po cestě. "Emmette," vydechla jsem zmateně, to už jsem ale instinktivně cítila, že Emmett to není.

Nade mnou se objevil Aliciin obličej. Usmívala se. "Ali," vydechla jsem a chtěla k ní natáhnout ruku, když mnou najednou projela ochromující bolest. Křičela jsem a Alicia se smála. Pak to najednou ustalo a ona se nade mne znovu naklonila. Zašeptala mi do ucha: "Zničila jsi mi život. A za to mi musíš zaplatit."

Znovu mnou projela ona ochromující bolest, kterou, jak už jsem věděla, způsobovala Alicia svou mocí. S přestávkami mě mučila ještě dlouho. Když pak přestala, vzedmula se ve mně nashromážděná temnota éteru, která mi dovolila postavit se na nohy.

Sotva jsem stála, ucítila jsem další vlnu bolesti, která mě opět srazila na kolena. "Alicie," dostala jsem ze sebe.
"Zaplatíš mi za to," zasyčela znovu a pak mě další nápor bolesti poslal do milosrdného bezvědomí, ze kterého jsem se už nikdy neprobrala.

░▒▓█▓▒░

PŘED SPOUSTOU LET

Emmett

Přepadl mě podivný pocit. Anastasia mi náhle hodně chyběla. Neklidně jsem se zavrtěl a dále čekal, až se objeví. Měli jsme spolu totiž schůzku.

Měla ale zpoždění už skoro půl hodiny a nedostal jsem žádnou zprávu, kde by se omlouvala, že přijde pozdě. Rozhodl jsem se jít za ní a podívat se, co se stalo. Třeba se jen nemůže rozhodnout, co si má vzít na sebe, uklidňoval jsem se.

Čím blíže jsem se však blížil, tím více ve mně rostl neblahý pocit. Vešel jsem do Dragomirského sídla a mířil k jejímu pokoji, který byl prázdný, jak jsem o pár minut později zjistil.

Sešel jsem zpět do haly, když se naproti mně najednou objevila Alicia. "Ahoj," pozdravil jsem ji.

"Ahoj," oplatila mi.

"Usmíváš se," konstatoval jsem.

"To ano," přitakala. "Cítím se dobře. Vlastně víc než dobře. Cítím se skvěle! Potřeboval jsi něco?"

"Hledám Anastasii," odpověděl jsem. "Měli jsme spolu mít schůzku, jenže nepřišla."

"Ach tak," odtušila Alicia. "Já ti bohužel nemůžu poradit, také nevím, kde by mohla být. Promiň, musím jít."

A s těmi slovy zmizela. Pokrčil jsem rameny a vyšel ven. Špatný pocit mě neopuštěl po několik následujících dní, kdy se Anastasia neobjevovala.

Nakonec za mnou Alicia přišla a přiznala se, že Anastasia si nechala změnit přidělení, a že odjela bez rozloučení proto, že loučení nemá ráda, a zároveň mě ujišťovala, že se mi určitě Anastasia brzy ozve.

Uplynul měsíc. Nedostal jsem od Anastasie jediný vzkaz a Alicia také ne. "Třeba tady nemohla být kvůli tomu, co se stalo posledně," tvrdila.

Byl jsem na Anastasii naštvaný. To mi vážně tak málo věří? Nestojím jí ani za krátkou zprávu, že je v pořádku? A miluje mě vůbec? ptal jsem se sám sebe.

A o pár dní později jsem měl dostat odpověď. Procházel jsem se venku, když se najednou proti mně vyřítil vyděšený zahradník. "Proboha..." lapal po dechu. "Ono tam je... Já jsem našel..." nebyl to schopný vyslovit.

"Uklidněte se," snažil jsem se ho uklidnit. "Pořádně se vydýchejte a pak mi řekněte, co se stalo."

"To nejde říct," zavrtěl hlavou zahradník. "Musíme zavolat strážce, musíme..." začínal hysterčit.

Ti Morojové, pomyslel jsem si.

"Tak mi to ukažte," pobídl jsem ho.

"Ne!" vykřikl zahradník. "Já se tam nemůžu vrátit! Nemůžu!"

"Tak mi ukažte, kde jste co našel a já se tam půjdu podívat," snažil jsem se. Morojský zahradník váhal, ale pak mi ukázal směr: "Vzadu v zahradě. Upravoval jsem to tam a najednou jsem našel..."

"Půjdu se na to podívat," řekl jsem. "Zůstaňte tady."

Mířil jsem na místo, které mi zahradník popsal. Viděl jsem jámu, kterou tam musel vykopat. Naklonil jsem se nad ni a...

Celý svět se se mnou zatočil. Padl jsem na kolena. "To ne!" zašeptal jsem vyděšeně.

Na dně jámy totiž leželo Anastasiino tělo.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jackie Jackie | 7. dubna 2017 v 9:39 | Reagovat

Hnusná mrcha. Bezcitná :-/ A to som si myslela, že Anastasia je tá zlá :-(. Ona tiež robí hlúposti ale aspoň mala dôvod. Bolo by o inom keby sa naneho Anastasia vykašľala ale veď ona to tiež takmer neprežila!

2 Anabel Anabel | E-mail | 7. dubna 2017 v 16:49 | Reagovat

Chudák Emmett,že ji musel vidět 😕 Tu Aliciu nemám ráda. Doufám,že umřela hroznou smrtí(teď si nejsem jistá,jestli jsi to třeba nezmínila v jedné kapitole,jak umřela). A to Ana byla její nejlepší přítelkyní, a potom ji přemohl éter... 😕

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama