VA - Always and forever - Kapitola 16 - Pomsta

9. dubna 2017 v 21:06 | AriaLissa |  Vampýrská akademie - Always and forever


PŘED SPOUSTOU LET

Emmett

Byly to tři dny od Anastasiina pohřbu. Tři dny jsem klečel u jejího hrobu a ptal jsem se: Proč? Co se stalo? Kdo ti to udělal?

Cítil jsem se, jako bych přišel o část sebe samého, a tak to také bylo.

Zaregistroval jsem, že někdo přichází, ale neobtěžoval jsem se zvednou hlavu, abych zjistil, kdo to je.

"Ehm..." odkašlala si Alicia, když jsem se dlouho k ničemu neměl.

"Já nechápu, co se stalo," řekl jsem po chvíli. "Kterej parchant ji chladnokrevně zabil, a pak ji tam jen tak pohodil a zahrabal..." nedostávalo se mi slov.

"Já to taky nechápu," ozvala se Alicia.

Jednou zjistím, kdo ti to udělal, slíbil jsem Anastasii v duchu. Zjistím to a donutím ho zaplatit.

░▒▓█▓▒░

PŘED SPOUSTOU LET

Alicia

Pocit blaha a zadostiučunění mě neopouštěl. Anastasia mě připravila o snoubence, a tak jsem ji donutila zaplatit. Jen jsem si v duchu nadávala, že jsem její tělo mohla ukrýt pečlivěji, ale lhala bych, kdybych tvrdila, že mě pohled na Emmettovo utrpení netěší. Těšil. A moc.

Jenže čeho je moc, toho je příliš a já toho jeho fňukání začala mít dost. Vždyť to byla jen podřadná dhampýrka, sakra! Podřadná a neschopná dhampýrka!

Začala jsem plánovat, jak se zbavit i jeho, a osud mi přál. Vlastně jsem pro to nemusela hnout ani prstem. Emmetta napadli a zabili Strigojové.

Super! Konečně mám z krku i jeho! radovala jsem se, když jsem se tu pro mně potěšující zprávu dozvěděla.

Život šel dál. Našla jsem si jiného snoubence a s ním jsem měla rodinu. Když jsem zjistila, že si našel milenku, zabila jsem ho a ji také. Narafičila jsem to tak, aby to vypadalo jako nehoda. Děti dospěly, odstěhovaly se a chystaly se mít svoje rodiny.

Stalo se to, když jsem jela se svými strážci do města. Napadli nás Strigojové. Když jsem se probrala z bezvědomí, neměla jsem nic kromě krvavě rudých očí a neutišitelné žízně po krvi.

░▒▓█▓▒░

Emmett

Hleděl jsem na Anastasiin obraz, avšak myšlenky mi neustále utíkaly k té hnědovlasé dhampýrce, kterou jsem držel v podzemí v jedné z kobek. Hodně mi svým chováním připomínala Anastasii. Ty podivné řeči, které vedla. To přece nemohl nikdo jiný vědět! Za ta staletí, co uplynula, si nikdo neměl nic takového pamatovat.

Z myšlenek mě vytrhl dětský křik. "Evane!" zařval jsem nepříčetně. "Koukej si utišit toho spratka!"

Celé roky jsem pátral, kdo mohl Anastasii zabít. Když jsem to díky svým kontaktům zjistil (bylo to náročné, ale i tenkrát byli někteří schopni pro to, abychom jim dali nesmrtelnost, udělat cokoliv), byl to šok.

Ona celé roky předstírala smutek ze ztráty nejlepší kamarádky, a přitom za její smrt mohla sama! Rozčílilo mě to a okamžitě jsem se za ní vydal.

Co jsem ovšem nečekal, bylo to, že je z ní Strigojka. Muselo se to stát poměrně nedávno. Počítal jsem a věděl jsem, že Alicii by bylo něco kolem padesáti let, a na to také vypadala, ačkoli byla Strigojka.

Byla novorozená a silná, já byl starší a zkušenější. Byl to náročný boj, ale nakonec jsem vyhrál. Vyrval jsem jí srdce z těla a poslední slova, která ode mně slyšela, pro ni nebyla útěchou, ale příslibem, že ani po smrti nebude mít klid.

"Přiveďte sem někdo tu hnědovlasou dhampýrku!" zakřičel jsem tak, že mě některý z těch tupců určitě musel slyšet.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anabel Anabel | E-mail | 9. dubna 2017 v 21:25 | Reagovat

Aspoň,že Alicia zemřela tak hrubě a né na stáří. Ano, jsem hnusná,ale ona zabila svoji nejlepší přítelkyni... 😕

2 Jackie Jackie | 9. dubna 2017 v 22:55 | Reagovat

Emmet sa mi páči :-D A Aliciin pohľad bol super :-) Teším sa na rozhovor Emmeta a Anastasie ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama