VA - Always and forever - Kapitola 18 - Ztráta

14. dubna 2017 v 18:34 | AriaLissa |  Vampýrská akademie - Always and forever


Anastasia

"Zůstaň tady a nikam nechoď," nakázal mi Emmett, načež se rozběhl ke dvěřím a zmizel v domě. Srdce mi prudce bušilo. Co se to jen děje?

Na terasu vběhl Evan. V ruce držel nějaký papír. "Co se děje?" vykřikla jsem na něj. "Co mi chceš?"

"Vím, že nejsi Rose -"

"To ti teda došlo brzo."

"- ale potřebuju, aby se tohle dostalo k osobě, jíž je to adresované." Vrazil mi do ruky papír.

"Řekni mi, co se děje," chtěla jsem vědět. Neodpověděl mi a zmizel pryč. Dveře nechal otevřené. Nacpala jsem zmačkaný papír do kapsy a vyrazila na průzkum.

░▒▓█▓▒░

Evan

Do domu nám vtrhli strážci. Emmett se během vteřiny objevil v čele naší skupiny. Některé z nás poslal hlídat dolů ke svačinkám, jak nazval naše zajatce. I já jsem měl jít hlídat dolů a zabíjet opovážlivce, kteří se tam vydají.

"Vy támhle a vy tam, já a vy dva budeme támhle," rozkazoval jsem. Strigojové se okamžitě rozmístili na určené pozice a všichni jsme vyčkávali. Netrvalo to dlouho a do podzemí se nahrnula skupina strážců. Ostatní vyskočili z úkrytu proti našim protivníkům.

Strigojové si vedli velice dobře, avšak nepočítali jsme s tím, že strážci s sebou mají Moroje s ohnivou magií. Strážci prováděli klamné výpady a máchali těmi svými kůly. Moji společníci padali k zemi jeden za druhým, já stále stál ve stínu a vyčkával jsem.

Pak jsem najednou uviděl, jak vzplanul jeden ze Strigojů, se kterým jsem často spolupracoval při skupinových pracích. Vrhnul jsem se mu na pomoc, když najednou mým tělem projela ochromující bolest.

Bod číslo jedna, vždy si hlídej, koho máš za zády, vybavilo se mi, co mi říkal Emmett. Podíval jsem se na svou hruď, ze které mi nyní trčel stříbrný kůl. Svezl jsem se na zem. Ta osoba, která mě probodla, ze mě vyrvala svůj kůl. Z posledních sil jsem se obrátil na záda, a poslední, co jsem viděl, byl šokovaný obličej Emmelininy matky.

░▒▓█▓▒░

Rose

Poletovala jsem po domě plném bojujících skupinek a snažila se najít Anastasii. Pokaždé, když jsem uviděla na zemi zraněného nebo možná mrtvého strážce jsem mohla pouze odvrátit zrak.

Všechno se ve mně svíralo, když jsem viděla tu spoušť a krev kolem. Některá těla Strigojů byla bez hlav a z jiných trčely kůly a některá byla hodně popálená.

Někde ležela i těla strážců. Bleskově jsem je kontrolovala, abych zjistila, že všichni zatím dýchají. Seshora jsem zaslechla křičet Avery, a po třech vteřinách váhání jsem běžela - letěla - za ní.

Jenže najednou mě zastavil další křik. Byl to výkřik plný bolesti. Rozhlížela jsem s kolem sebe ve snaze zjistit, kdo to křičel. Výkřik následovalo srdceryvné kvílení: "To ne, ne, ne! Emmette!"

Trvalo mi jen chvilku, než jsem je našla.

Anastasia klečela u mužského těla a o kousek dál leželo druhé. Přiblížila jsem se a v muži, u kterého Anastasia klečela a naříkala, jsem poznala Emmetta. Podívala jsem se i na strážce, jemuž se pod hlavou tvořila kaluž krve. Zalapala jsem po dechu. Byl to Michail Tanner.

"Michaile," zašeptala jsem. Natáhla jsem k němu ruku a zaregistrovala jsem, že ještě dýchá, jeho hruď se lehce zdvíhala.

Otočila jsem se zpátky k Anastasii právě ve chvíli, kdy jsem viděla, jak vytáhla z Emmettova těla Michailův stříbrný kůl a namířila ho proti sobě.

"Anastasie!" zaječela jsem.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vampyrka Vampyrka | 14. dubna 2017 v 19:07 | Reagovat

No zajímave pokračování, konečně zvrat událostí 😂😂 tak to vypadá ze si Anna vrazí kůl do srdce, no necháme se překvapit 🖒🖒🖒

2 Anabel Anabel | E-mail | 14. dubna 2017 v 21:12 | Reagovat

Co???  Už chci další kapitolu 😀🙂

3 Jackie Jackie | 14. dubna 2017 v 21:24 | Reagovat

Vedeli sme od Yevy, že sa to stane a aj tak ma to šokovalo. Anastasii sa opäť zrútil svet :-( Snáď sa stretnú ešte ako duchovia ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama