VA - The Stolen Heart - Kapitola 1 - Naše životy

2. dubna 2017 v 22:02 | AriaLissa |  Vampýrská akademie - The Stolen Heart

Zatím jen na ukázku je tady kapitola z nové povídky.
Dimitrij

Jmenuji se Dimitrij a byl jsem Strigojem. Zachránil mě můj nevlastní bratr Sebastian, ale zmizel jsem a od té doby jsme se neviděli. Nevěděl jsem, zda mu mám být vděčný či ne. Věděl jsem, že na to vynaložil hodně sil, ale já se mu nedokázal podívat do očí.

A teď mi dovolte, abych vám řekl něco o svém životě.

Jmenuji se Dimitrij Belikov a je mi 25 let. Do svých třiadvaceti let jsem žil u adoptivní rodiny, než mě proměnili na Strigoje. Obětoval jsem se pro svého nevlastního morojského bratra Sebastiana.

Že jsem adoptovaný, jsem se dozvěděl v deseti letech. Moje náhradní morojská máma mi vyprávěla, jak mě našla v košíku plovoucím po řece, která teče za naším domem.

V duchu jsem často přemýšlel nad tím, jak se morojové chovají k dhampýrům, a přitom moje adoptivní morojská rodina mě brala jako vlastního syna.

Když jsem byl Strigojem, bylo celkem lehké vypátrat moji biologickou rodinu - babičku, mámu, tři sestry, synovce, neteř a sestřenici. Zpovzdálí jsem je pozoroval a nakonec jsem si vzal jejich příjmení. Částečně jsem si ho vzal také proto, aby mě někdo z mé adoptivní rodiny nemohl najít, přesto se to Sebastianovi nějakým záhadným způsobem povedlo.

Po proměně zpět na dhampýra jsem se byl ještě jednou podívat za mojí biologicko rodinou, dokonce jsme si vyměnili pár slov s mojí nejstarší sestrou Soňou, to když se jí na silnici rozkutálely jablka a pomeranče a já jí je pomohl sesbírat.

Ona mi řekla: "Mockrát vám děkuju."

A já na to: "Nemáte zač."

Pak jsem z Ruska odjel a odřízl jsem se od obou rodin. Neměl jsem kde být a začal jsem se živit tím, o čem jsem byl přesvědčen, že nikdy dělat rozhodně nebudu. Stal jsem se zlodějem.

░▒▓█▓▒░

Rose

"Vážně musíš odjet?" zeptala jsem se.

"Ano," odpověděl otec. "Ale neboj se, za pár dní se zase vrátím."

"Tati, je to beznadějný," ukápla mi slza. "Nikdo o ničem takovém nikdy neslyšel a nikdo a nic mi nedokáže pomoct. Dokonce ani Lissa nebo Charlotte o tom nic nevědí. A není to jejich vina," pokračovala jsem, než otec stačil něco říct. "Nevěděly to. A jen díky nim tu vůbec ještě jsem."

"To máš pravdu," podotkl otec. "Ale stejně nikdy nepřestanu hledat pomoc. Musím přece chránit svoje jediné dítě."

Objala jsem ho. "Mám tě ráda," zamumlala jsem mu do ramene.

"Já tebe taky, holčičko moje," odpověděl mi.

Můj otec měl zítra zase někam odjet, aby zkusil najít pomoc. Hledal ji už od té doby, co se mi to stalo, co jsem se doslova vrátila ze světa mrtvých, ale ještě nic a nikoho nenašel, a většina lidí, kterých se ptal, o ničem takovém nevěděla.

Jen Lazarovi. Jejich dcera - Morojka - měla stejný problém jako já. Nakonec jí zavřeli do Tarasovu, aby jí zabránili proměnit se ve Strigoje.

Já jsem dhampýrka, sama se ve Strigojku proměnit nemůžu, ale mohla bych si docela ošklivě ublížit, proto musím zůstat zavřená v domě a ven chodím raději s doprovodem, protože nikdy nevím, kdy by mohl přijít záchvat.

"Zítra tedy přijede Lissa?" ujistil se otec, protože mě nechtěl nechat v domě samotnou, a tak mi dovolil, abych si pozvala Lissu, která mě měla hlídat.

"Ano, přijede," přitakala jsem, když jsem se od něj odtáhla.

"Dobře," přikývl. "A teď si jdi lehnout."

Poslušně jsem odkráčela do svého pokoje, aniž jsem měla tušení, jak mi zítřek změní život.

Co tomu zatím říkáte?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 SuperCrazy7 SuperCrazy7 | 2. dubna 2017 v 22:17 | Reagovat

Máš moc pěkný nápady :-)

Ale začínám mít z těch povídek pěkný zmatek. Ani jedna není dopsaná a ty začínáš s další. Začínají se mi všechny plést. :-(

2 AriaLissa AriaLissa | E-mail | Web | 2. dubna 2017 v 22:40 | Reagovat

[1]: Neboj, nejdřív dokončím ostatní a až pak bude tahle. Jenom jsem dala dopředu malou ukázku :-)

3 Jackie Jackie | 2. dubna 2017 v 23:01 | Reagovat

Vyzerá to dobre ;) ale súhlasím so SuperCrazy7. Už sa mi to pletie ;-)

4 Anabel Anabel | E-mail | 3. dubna 2017 v 21:59 | Reagovat

Taky mě to zaujalo,ale fakt se to plete 😀 Jinak dobrý nápad 🙂

5 blackie_117 blackie_117 | 22. dubna 2017 v 23:08 | Reagovat

Klaniam sa 😍  Je to dokonalé 😍  Neman slov 😉😊

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama