VA - The Stolen Heart - Kapitola 4 - Rodinné tragédie

29. dubna 2017 v 11:55 | AriaLissa |  Vampýrská akademie - The Stolen Heart
Rose

Pozorovala jsem ho z okna, jak odchází, a uvažovala jsem, zda se ještě někdy vrátí. Ta chvilka strávená se zlodějem Dimitrijem Belikovem byla docela příjemná. Říkala jsem si, jestli není divné, že se jen tak vybavuju se zlodějem, ale v houbi duše jsem cítila, že by mi neublížil. Měl moc milé oči...

Moje úvahy byly přerušeny, když mi zmizel z dohledu a mě najednou zaplavil podivný smutek. Tak dost! Vždyť ho ani neznáš! napomenula jsem se.

Chtěla jsem zatáhnout závěs, ale ruka se mi začala třást. Zaťala jsem ji v pěst a přitiskla ji k tělu. Účinek léčivého prstenu rychle vyprchával. Od Lissy i Charlotte jsem jich měla ještě několik v zásobě, ale jejich účinek vyprchával čím dál tím rychleji.

Běžela jsem pro mobil, jestli mi Lissa nenapsala nějakou zprávu. Už by tady měla být. Začínala jsem být nervózní. Ze skrýše v mém pokoji jsem vyhrabala krabičku s prsteny a zjistila, že už tam jsou pouze tři. Nefungující prsten jsem vrátila do krabičky a nasadila si jiný. Okamžitě jsem pocítila úlevu - třas zmizel.

Doufala jsem, že otec konečně najde pomoc. Ani jsem nevěděla, za kým přesně jel, možná zase za nějakým éter ovládajícím Morojem a jeho Stínem políbeným.

░▒▓█▓▒░

Aline

Stála jsem nad hrobem své matky a v duchu se sama sebe ptala, jestli já, Aline Ivaškovová, mám tady na světě místo.

Svou matku jsem nadevše milovala, ale ona mi nebyla schopna projevit lásku. O to víc jsem se jí snažila zavděčit, dělala jsem všechno, co chtěla.

Ale až po matčině smrti jsem se od tety Oleny dozvěděla, co se stalo. Moje matka prý byla veselá dívka, i přesto, že ji ostatní i přes její královské jméno házeli mezi odpad jenom proto, že měla dhampýrskou rodinu - teta Olena je nevlastní sestra mojí matky.

A právě od ní jsem se dozvěděla, že moji matku znásilnili a že ten násilník je můj otec. Věděli jsme, kdo to je, avšak nikdo mu nikdy nic nedokázal, takže si vesele běhal na svobodě a oblboval další ženy, se kterými měl určitě další nemanželské děti.

"Proč jsi mi to nikdy neřekla, mami?" zeptala jsem se nahlas, ale odpovědí mi byl pouze skučící vítr.

Ale i přesto, co se jí stalo, si mě matka nechala a vychovala mě. Částečně také proto, že když zjistila, že je těhotná, bylo už na potrat pozdě.

Když téměř před rokem zemřela, teta Olena si mě bez váhání vzala k sobě, protože ostatní Ivaškovové se mě zřekli proto, že jsem se narodila za takových okolností. Stokrát jsem jim mohla říkat, že za to nemůžu. Ale ne, pro ně jsem byla jen ostuda jejich jména.

Kdybych neměla Olenu, nevím, kam bych šla. I její rodina mě přijala jako vlastní. Sestřenka Viktorie se dokonce chtěla stát mojí strážkyní. Její nabídka mě potěšila a souhlasila jsem.

Ale to, co se stalo mě a mojí matce, nebyla jediná věc, která postihla naší rodinu. Teta Olena totiž kdysi měla syna. Jeden den se narodil a druhý den zmizel. Ještě neměl ani jméno. Nikdo nevěděl, co se stalo. A i když je naše rodina velká, vidím na Oleně, jak se jí po jejím dítěti stýská. V hlavě se mi usadila myšlenka, že bych ho mohla zkusit najít, ale protože o něm nic nevím, bude to sakra těžký.

Teta měla jen jednu jedinou fotografii, na které byl její syn. To mu bylo jen několik hodin. Tu fotografii opatrovala jako oko v hlavě a spoustukrát jsem ji nachytala, jak nad ní pláče.

Nyní jsem ale musela vyřešit jiný problém. Jiní v mém věku už dávno mají specializaci a já pořád nic. Je to divné...


Tak jak jste zatím spokojeni s vývojem povídky? Smějící se
Chtěli byste, aby měla povídka The Stolen Heart dva díly?
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jackie Jackie | 29. dubna 2017 v 12:23 | Reagovat

Dúfam, že sa Dimitri ešte vráti :-) A zaujímalo by ma, čo sa stalo že len tak zmizol... Skvelá kapitola ;)

2 veja veja | E-mail | 29. dubna 2017 v 14:38 | Reagovat

užasna kapitola :-) kampak asi abe jel ?.... že by do ruska ? :-?  :-D  :-D

3 Anabel Anabel | E-mail | 30. dubna 2017 v 13:54 | Reagovat

Rose se pomalu zamilovává.. ☺️ Také doufám, že se vrátí. Přece ji tam jen tak nenechá 🙂 Mám pocit,že se do toho rychle připlete Aline 🙂

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama