VA - The Loss - Kapitola 8 - Smrt

13. června 2017 v 18:31 | AriaLissa |  Vampýrská akademie - The Loss


Dimitrij

Šokovaně jsem na Tašu zíral. To snad není pravda. Tvářila se jako kamarádka, viděla, jak nad ztrátou Rozy trpím, jak chybí nám všem, a stejně neměla sebemenší výčitky.

"Tašo," zavrčel jsem.

"Co tak nepřátelsky?" zavrněla.

"Nedovolím ti to."

"Nedovolíš mi co?" zeptala se, ačkoli zcela s určitostí věděla, co mám na mysli.

"Nedovolím ti, abys mi je vzala."

Zmátl jsem ji. "Je?" podivila se. "Vždyť je tu jenom -" A pak jí to došlo: "Aha. Ta děvka se nechala zbouchnout a pak ti nakukala, že to dítě je tvoje -"

"Takhle o ní nemluv," zavrčel jsem. "To dítě je moje."

"To jistě," odfrkla si Taša. "Já bych ti dítě dala. Dala bych ti všechno! Všeho jsem se kvůli tobě vzdala... A tys mě zradil. Nechal jsi mě kůli laciný dhampýrský krvavý děvce, která -"

"Takhle o ní nemluv!" zařval jsem, ale Taša si dál mlela svou.

"Když jsi byl Strigojem, šla jsem za tebou! A jak jsem dopadla?" vycenila tesáky a její oči žhnuly rudou barvou. I v tom šeru jsem to viděl.

"Nikdo se tě o to neprosil," odsekl jsem. "Věděla jsi, že tě nemiluju a nikdy milovat nebudu."

"Ale ty jsi mě miloval," trvala na svém.

Věděl jsem, že se mě snaží vyprovokovat. Rose za mnou zakňourala, začala se probírat. To Tašu popudilo a vystartovala po mě. Odrazil jsem její útok. Skočila po mně znovu. Podařilo se mi ji škrábnout kůlem. Vztekle zařvala a uskočila ke zdi jeskyně.

"Toho budeš litovat," zasyčela. "Klidně zabiju i tebe, pokud budu muset."

"Jak je libo," odpověděl jsem. "Ale k Roze se ani nepřiblížíš."

"To se ještě uvidí," vycenila tesáky.

Nemohl jsem tomu všemu pořád uvěřit. Věděl jsem, že je do mě zamilovaná, to nebylo pro nikoho tajemstvím, ale nečekal jsem, že zajde až takhle daleko, že se promění ve Strigoje a bude bez milosti zabíjet.

Abe mi při jedné z našich mnoha debat na téma cestování časem řekl: "Když uspěješ, můžeš zachránit víc než jeden nevinný život." V mém případě víc než dva.

Nejen Rozu a naše dítě, ale i spoustu dalších nevinných, které Taša ve svojí krutosti nemilosrdně zabila, došlo mi teď. Už to není ta Taša, kterou jsem kdysi znával. Snad mi to Christian odpustí...

"Udělala jsi tolik dobrého," snažil jsem se odvést její pozornost, abych mohl zaútočit a rychle to ukončit. "Bylo tohle opravdu nutné?"

"Bylo to z lásky," zavrčela. "Pche... Láska. K čemu vlastně je?"

"Udělala jsi to samé, co tvůj bratr. A nechala jsi Christiana na světě úplně samotného."

"To je mi jedno," pokrčila rameny. "Nechápu, jak jsem se tomuhle mohla tak dlouho bránit. Jsem tak silná... Ale počkat, tobě to vůbec nemusím říkat."

Podívala se za mě a vztekle zavřískla: "Kde je?"

Otočil jsem se a zjistil, že Roza už za mnou neleží. V tu chvíli se na mě Taša vrhla. I kdybych chtěl, nedokázal bych včas uhnout. Prudce mě strčila na kamennou stěnu. V puse jsem ucítil pachuť krve a v hlavě se mi usídlila hrozná bolest. Před očima jsem viděl hvězdičky. Odkdy má takovouhle sílu? Sakra, vůbec jsem neměl váhat.

Sesunul jsem se podél stěny a snažil se potmě najít svůj kůl, to se mi bohužel nepodařilo. Taša se nade mě sklonila a hrozivě zašeptala: "Tvoje krev tak nádherně voní..."

Sáhla mi na obličej - neuvědomil jsem si, že krvácím z nosu - a pak si požitkářsky olízla prsty: "...a ještě lépe chutná."

Najednou Taša zachroptěla a z pusy se jí vyvalila krev. Nejdřív jsem nepochopil, co se stalo, ale pak jsem to uviděl: Taše trčel z hrudi stříbrný kůl. Její mrtvé tělo se zhroutilo na zem. Roza přede mně poklekla. Rozmazaně jsem viděl, že má v očích slzy: "Dimitriji, jsi v pořádku? Mluv se mnou."

"Jsem v pořádku," odpověděl jsem. Cítil jsem se slabý.

"Prohledejte to vzadu!" uslyšel jsem z dálky.

Najednou všechno začalo pohlcovat bílé světlo. Omdlívám? Umírám? Vracím se zpátky?

Rosino hysterické: "Dimitriji, prober se!" bylo to poslední, co jsem slyšel, než mě světlo pohltilo.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 vampireacademytess vampireacademytess | Web | 13. června 2017 v 18:38 | Reagovat

Jestli Dimitrij zemře, tak si mě nepřej O_O :( jinak báječná kapitola. Super je že Taša je mrtvá a už s ní nebude problém.

2 petra petra | 13. června 2017 v 19:50 | Reagovat

Ten koniec je dosť desivý, však uvidíme...!

3 Jackie Jackie | 13. června 2017 v 21:29 | Reagovat

Som rada, že Rose prežila. Už som sa bála...  :) Teším sa na ďalšiu kapitolu :)

4 Anabel Anabel | E-mail | 13. června 2017 v 22:24 | Reagovat

Ale no tak.. přece šel zachránit Rose od smrti a ne sám umřít..!! 😂 Přeháním-hlavní hrdina nemůže zemřít! 😀🙂 No aspoň už je Taša mrtvá. ☺️

5 Veronika Veronika | Web | 14. června 2017 v 14:26 | Reagovat

Docela šok, tak jsem zvědavá, co dál :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama