VA - The Stolen Heart - Kapitola 12 - Stále na cestě

13. července 2017 v 11:59 | AriaLissa |  Vampýrská akademie - The Stolen Heart
Chtěla bych se omluvit za dlouhou neaktivitu, ale někteří z nás se práci, nebo v mém případě škole nevyhnou ani o prázdninách. Smějící se Každopádně tady máte další kapitolu. Užijte si ji. Mrkající

Dimitrij

Pozoroval jsem Rozu, jak spí. Vypadala tak bezstarostně, jako by ji vůbec nic netížilo. Pak se mi ale vybavil ten hrozný sen, jak se změnila ve Strigojku a zabila Sebastiana.

Z celého srdce jsem doufal, že její otec uspěje a že se najde řešení.

"Dimitriji," zamumlala ze spánku a objala polstář, načež našpulila pusu a mě bylo okamžitě jasné, o čem se jí zdá, a to na mojí tváři vyvolalo další úsměv.

Pak jsem si ale najednou všiml, že jí po tvářích tečou slzy. Rose ze spánku plakala. "Ne!" vykřikla najednou. "Ne!" Začala sebou ve spánku házet.

Nedokázala jsem se na to dlouho dívat a tak jsem se ji pokusil probudit: "Rozo. Rozo, no tak, vzbuď se!"

Když se konečně probudila, bylo vidět, jak je vyděšená. "Dimitriji," kvíkla. "To bylo hrozný. Nejdřív... A pak..."

Objal jsem ji: "Ať to bylo cokoliv, byl to jen sen. Nemáš se čeho bát."

Rose se mi schoulila do náruče a zamumlala: "Doufám, že máš pravdu."

Chvíli jsme jen tak seděli na posteli, než jsem navrhul: "Nepůjdeme se někam najíst? Určitě máme všichni hlad." Pohlédl jsem na zem na Rosinu mikinu, ve které spalo kotě. Rose se podívala také, pousmála se a zeptala se: "Myslíš že je to kluk nebo holka?"

Pokrčil jsem rameny: "Nevím, ale prozatím bychom mu mohli říkat třeba Nalezenec."

"To ne," odporovala Rose.

"Proč ne?" protestoval jsem ve snaze ji rozveselit.

"Když to bude kluk, bude to Oscar, a když to bude holka, tak to bude Ketty," rozhodla.

"Když myslíš," pokrčil jsem rameny.

"Jdem sehnat něco k jídlu," rozhodla. "A pak pojedeme."

░▒▓█▓▒░

Dimitrij

Rose se podařilo nakrmit kotě, které už hladově žalostně mňoukalo, a pak jsme zase vyrazili na cestu. Předtím jsme se ale ještě stavili pro benzín.

"Dneska už bychom tam měli být," informovala mě Rose. "Někdy kolem poledne."

"Už jsi vymyslela, jak vysvětlíš mou přítomnost? Je ti jasný, že ze mě nikdo radost mít nebude," připomenul jsem jí.

"To nech na mě," odpověděla mi tou samou větou jako pokaždé, když jsem se jí na to ptal, a podrbala kotě mezi ušima. To spokojeně zavrnělo.

"Co takhle mi poděkovat, že jsem tě nepřejel, co?" prohodil jsem k němu a pokusil jsem se ho pohladit, ale kotě po mně seklo drápkem a zasyčelo, což jsem si přeložil jako: 'Trhni si.' Raději jsem se dál věnoval řízení.

░▒▓█▓▒░

Aline

Nemusela jsem se na papírek, kam jsem si zapsala jména ani podívat, a pamatovala jsem si je. Sen se totiž ještě několikrát opakoval, obraz se vyostřil, a já tudíž viděla úplně všechno do nejmenšího detailu.

Byla patrná láska mezi oběma lidmi, bylo vidět, jak je žena - Rose - z něčeho velmi nešťastná, a pak se najednou všechno změnilo. Totožnost mrtvého muže u Rosiných nohou mi však nadále zůstávala záhadou.

Napadlo mě, jestli to není jeden z těch prorockých snů, které mívá babička Jeva, ale protože nejsem její pokrevní příbuzná, přišlo mi to divné, protože tyto schopnosti, jak tvrdila, jsou dědičné. Takže ty rádoby schopnosti musel mít někdo z děděčkovy rodiny také.

Moje matka a teta Olena měly stejného morojského otce - kdo by to byl řekl, dhampýrka vdaná za Moroje? Stává se to, ale málokdy to vydrží. V případě Jevy a mého dědečka to vydrželo, i přes jeho aférku, ze které se narodila moje matka. A Jeva ke mně nikdy nechovala žádnou zášť, právě naopak - přijala mě s vlídností pod svou střechu a nazvala mě vnučkou.

A já svou dhampýří rodinu milovala a stále miluji. Jsou to hodní a chápající lidé, avšak, jak neustále připomíná teta Olena, jeden člen nám tu stále chybí.

za 10 komentářů bude další
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sarus Sarus | 14. července 2017 v 7:58 | Reagovat

Uz sem se zacinala bat ze nebudes pres prazdniny pridavat dalsi skvele kapitoly a jako vzdy to za to cekani stalo :-)  :-) a uz se nemuzu dockat dalsi :-)

2 Kelpie Kelpie | E-mail | 15. července 2017 v 20:37 | Reagovat

Také bych si nechala zdát o Dimitrijovi O:) těším se na další kapitolu :)

3 Jackie Jackie | 17. července 2017 v 12:52 | Reagovat

Super :) Teším sa na stretnutie Dimitriho s Lissou aj s Aline ;-) Dúfam, že sa obaja bez komplikácii dostanú k Lisse :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama