VA - Three Wishes - Kapitola 14 - Ahoj, bratříčku

25. října 2017 v 17:04 | AriaLissa |  Vampýrská akademie - Three WishesRose

Cítila jsem se opravdu mizerně. Nejen kvůli tomu, co mi Joe řekl. Nejradši bych ho uškrtila, ale jakoby ze mě najednou vyprchala všechna síla.

Nemohla jsem tomu uvěřit. Já a Dimitrij... To by vysvětlovalo, proč jsem z něj byla občas nervózní, když ke mně přišel, proč mi v jeho přítomnosti tak rychle a nahlas bušilo srdce...

Ale ať jsem se jakkoliv snažila, nemohla jsem si na nic vzpomenout a tak jsem si mohla jen představovat, jaké to bylo.

Když jsem přišla domů, Ivan už na mě samozřejmě čekal. Jakmile jsem vstoupila do kuchyně, vybafl na mě: "Kde jsi tak dlouho byla? Myslel jsem, že se ti něco stalo."

"Spoustu jsem se toho dozvěděla," zamumlala jsem.

"Krvácíš," všiml si zakrváceného kapesníku, co jsem si držela u nosu. "Je mi hrozně mizerně. Cítím se jako mrtvá."

"Asi bys měla jít do postele," staral se.

"Jo," zamumlala jsem potichu.

░▒▓█▓▒░

Ivan

Když Rose konečně přišla, moje obavy o ni ještě zesílily. Byla hrozně bledá a navíc silně krvácela z nosu. Poslal jsem ji do postele a bežel hledat teploměr.

Rose se nechala změřit a zjistili jsme, že má o něco nižší teplotu, než je u dhampýra obvyklé. "A co to krvácení z nosu?" spekuloval jsem.

"Já nevím," třásla se Rose. "Prostě to přišlo zničehonic. Přitom mizerně by na tom měl být Joe, když jsem ho praštila."
"Měl bych tě odvézt do nemocnice," navrhl jsem tu nejlogičtější možnost.

"Ne," zavrtěla Rose odmítavě hlavou.

"Jo."

"Ne."

"Měla bys do nemocnice," trval jsem na svém. "Tohle nebude jen tak. Tvůj otec jistě také bude trvat na tom, že tam musíš."

Rose chtěla ještě něco říct, ale najednou zmizela. Zíral jsem na prázdnou postel, kde ještě před pár vteřinami ležela. Ona se prostě najednou vypařila.

░▒▓█▓▒░

Joe

Nebylo mi o moc lépe ani po tom, co jsem se Rose přiznal. Očekával bych, že na mě bude ječet, že se do mě pořádně pustí, třeba mi jich i několik vrazí, ale neudělala nic z toho. Prostě jen seděla a zírala na jedno místo, potom se zničehonic zvedla a odešla.

Já se také zvedl a šel domů, nebo spíše do hotelu, kde jsem bydlel. Věděl jsem, co musím udělat. Musím vzít láhev, ve které je uvězněný Dimitrij Belikov, a přinést ji Rose.

"Dobrý den," pozdravil mě recepční, když jsem vešel do hotelu.

"Dobrý," odpověděl jsem a spěchal do pokoje.

Přede dveřmi jsem se zarazil. Byly pootevřené. Strčil jsem do nich a naskytl se mi pohled na pokoj, kde bylo všechno doslova vzhůru nohama.

Bylo jasné, že někdo něco hledal.

Láhev! uvědomil jsem si a okamžitě běžel zkontrolovat, jestli je na místě, kde jsem ji uložil.

Nebyla tam.

Bezradně jsem se rozhlédl kolem sebe, a pak mou pozornost upoutal malý lísteček přilepený na dveřích. Bylo na něm napsáno: NAJDI SI MĚ.

Ihned jsem věděl, komu písmo patří - Taše.

Zabouchl jsem za sebou dveře a cestou k jejímu bytu přemýšlel, jaké má vlastně důvody pro to, co dělá. Nenaplněná láska k nynějšímu obyvateli láhve? Smrt naší matky? Nebo smrt našeho morojského bratra Lucase a jeho ženy Moiry?

Cestou mi několikrát zazvonil mobil, ale ignoroval jsem to, co nejrychleji vyběhl schody k Tašinu bytu a zabušil na dveře.

"Pojď dál," ozval se zevnitř její hlas. Vešel jsem a očima hodnotil situaci v místnosti. "Ahoj, bratříčku," pozdravila mě Taša. "Pojď se přidat k našemu představení."
Jak se zbavit Taši? Smějící seNevinný
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Pewtra Pewtra | E-mail | 25. října 2017 v 19:46 | Reagovat

Ach jo, to je tak smutné, že si Taša něco musí dokazovat a vynucovat a ničit jiným štěstí, jen proto že se jí v životě spoustu strašného přihodilo, ale není v tom sama. Joe to měl taky tak těžké. Doufám, že Rose nic není a Taša dostane to co si zaslouží, jen je mi líto Joea. Přála bych mu, aby se zbavil Taši, a žil si svůj život v klidu. :-(

2 Veronika Veronika | 26. října 2017 v 20:13 | Reagovat

páni, super kapča. už se to docela rýsuje. z taši by se mohl stát džin, to by bylo supr :-D  :-D  :-D

3 Victoria Eleanor Drake Demonica Wicca Victoria Eleanor Drake Demonica Wicca | E-mail | Web | 27. října 2017 v 13:54 | Reagovat

Krásné

4 Anabel Anabel | E-mail | 27. října 2017 v 20:39 | Reagovat

Já tu Tašu fakt nesnáším. Nemůže být aspoň někdy milá?!? Blbá otázka 😅😂
Ach jo, doufám, že nepřinutí Dimitriho udělat něco hrozného Rose, jako zabít ji 😱😭
Vím, že by jsi ji potom zachránila, ale i tak😉

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama