VA - Černý přízrak - Kapitola 2 - V zahradě

4. března 2018 v 17:28 | AriaLissa |  Vampýrská akademie - Černý přízrak

Dimitrij

Na princeznin ples se sjelo spoustu královských Morojů, a několik nekrálovských, zato hodně majetných a významných i bez královského jména.

Některé z nich jsem znal, ať už z doslechu nebo osobně. Například Adrian Ivaškov - děvkař, ovládá éter, kouří a pije. Přijel i se svými rodiči Daniellou a Nathanem Ivaškovovými a svým strýcem Randallem, kterého jsem rozhodně neviděl rád.

Jesse Zeklos - bývalý spolužák princezny Dragomirové a lorda Ozery, také velmi významný, ovládá oheň. Přijel se svým mladším bratrem, který se jmenuje Dane. Viděl jsem je přijíždět a neušlo mi, jak chlípně pokukují po Jillian.

Přijeli i královští z ostatních rodů - Vodovi, Daškovovi, Lazarovi, Tarusovi, Ozerovi, Badicovi, Contovi, Drozdovovi, Szelsky.

Ukázal se tady i Abe Mazur, otec Rose Hathawayové, kterou jsem doteď nezahlédl. Princezna se o ní už nezmínila, takže jsem uvěřil tomu, že je opravdu na nějaké dovolené, jak říkala při prvním setkání.

Chvíli před lidskou půlnocí a naším polednem jsem vylezl ze sprchy a všiml jsem si, že Ivan v pokoji není. Rychle jsem se oblékl a šel ho hledat. Dostihl jsem ho ještě ne chodbě.

"Kam si myslíš, že jdeš?" vybafl jsem na něj.

Leknutím nadskočil, ale odpověděl mi: "Chci jít do zahrad. Třeba tam potkám přízrak."

"Neplácej nesmysly," řekl jsem mu. "Za chvíli máme být na obědě s princeznou."

Chvíli jsme se měřili pohledy, než to Ivan vzdal a vyrazili jsme do jídelního sálu. Chodby zdobily obrazy členů Dragomirské rodiny a také velká okna. A právě v jednom z těch oken jsem zahlédl podivný záblesk. Nejspíš to byl jen odraz, pomyslel jsem si a šel dál, jenže v jednom z dalších oken se zablýsklo podruhé. Nenápadně jsem se tedy přitočil k oknu a podíval se ven.

Nejdříve jsem neviděl nic neobvyklého, ale pak jsem to zahlédl.

Nebo spíšeji.

Byla to žena, měla na sobě dlouhé šedé šaty a jak šla, připadalo mi, že se vznáší. Na tu dálku jsem nerozeznal, jestli je to Morojka nebo dhampýrka, každopádně jsem z ní měl podivný pocit. Strigojka, napovídal mi instinkt strážce.

"Ivane?" zavolal jsem na svého morojského svěřence.

"Co je?" otočil se.

"Musím si něco vyřídit. Do sálu trefíš, že?"

"Děje se něco?"

"Ne, doufám, že ne."

Ivan se připojil ke skupince, která prošla okolo nás. Ihned spolu začali čile konverzovat, zatímco já spěchal do zahrady, ruku položenou na kůlu, který jsem měl zastrčený za opaskem.

Když jsem však konečně dorazil do zahrady, nikde nebylo po záhadné dívce ani stopy.

░▒▓█▓▒░

Dimitrij

U večeře s tím Ivan zase začal: "Slyšel jsem o Černém přízraku."

"Každé sídlo má nějakou pověst," pokrčila princezna rameny.

"A viděl ten přízrak někdy někdo?" zajímalo Ivana.

"Nemůžeš vidět to, co neexistuje. Je to jen vymyšlená pověst."

Rozhlédl jsem se po sálu, ale všichni byli zaujatí svými rozhovory. Nevypadalo to, že by někdo poslouchal Ivana a princeznu, avšak z druhého konce stolu ji pozoroval Abe Mazur.

Podíval jsem se na čtyři Ivaškovy bavící se o několik míst dál od něj. Jeden z nich zvedl pohled a setkal se s mým. Díval se na mě opovržlivě. Já se snažil nedat najevo svoje znechucení. Chvíli jsme na sebe zírali, než on jako první odvrátil pohled a hlasitě se zasmál něčemu, co právě řekl jeho bratr Nathan.

░▒▓█▓▒░

Ivan

Byl jsem na Dimitrije trochu naštvaný, protože mi překazil možné setkání s přízrakem, takže budu muset čekat na další půlnoc. Při večeři mi to nedalo a znovu jsem se princezny vyptával. Nic mi však neřekla, kromě toho, že je to smyšlená pověst.

Teď se mi podařilo vyklouznout Dimitrijovi a procházel jsem se po sídle. Nemohl jsem si pomoct a hledal jsem. Hledal jsem něco, co by mohlo mít spojitost s Černým přízrakem. Bylo mi jasné, že to nebude jen tak na chodbách, ale knihovnu jsem nikde nemohl najít.

Pak jsem se najednou ocitl v soukromém křídle princezny. Poznal jsem to, jelikož na každých dveřích byl vyrytý dragomirský erb. Zastavil jsem se a náhodně zkusil otevřít jedny dveře. Byly zamčené. Jak jinak.

Zkusil jsem to ještě jednou, když se za mnou ozvalo: "Co tady děláte?"

Leknutím jsem nadskočil a začal jsem s omluvami: "Promiňte, nevěděl jsem... Zabloudil jsem."

Strážce mi suše oznámil: "Odvedu vás tedy do vašeho pokoje."

Poslušně jsem za ním kráčel jako ovečka. Poznal jsem, že je to jeden z těch strážců, které nám princezna představila při příjezdu. Jak se jen jmenoval... Michail?

Když jsme dorazili k našmu pokoji, Dimitrij se zrovna chystal odejít. Ihned, jak nás zahlédl, spustil: "Ivane, kde jsi byl?"

"Zabloudil jsem," řekl jsem mu to samé, co Michailovi. Michail mě beze slova dovedl ke dveřím a pak zmizel. Dimitrij mě strčil do pokoje, a já jsem věděl, že mě čeká další přednáška o mém chování.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 veja veja | E-mail | 4. března 2018 v 21:44 | Reagovat

Ooo hezké těším se na pokračování 😍

2 Anabel Anabel | E-mail | 5. března 2018 v 19:39 | Reagovat

Zatím se to vyvíjí zajímavě, těším se na další díl 😏

3 Pewtra Pewtra | E-mail | 5. března 2018 v 21:46 | Reagovat

Hmm zajímavé, velmi, dle mého mínění bude černý přízrak Rose a její otec ji hledá, ale nevím proč Lissa zadržuje informace, že by se bála, nebo to Rose způsobila ona, hmm to bude ještě zajímavé.

4 Ladylucifer Ladylucifer | E-mail | 6. března 2018 v 13:20 | Reagovat

Tak ted to vypada na Rose 😊 je to tedy pekne tajemny, Abe neco urcite vi a princezna taky. Vypada to mooc slibne 👍🏻

5 petra petra | 14. března 2018 v 19:37 | Reagovat

Dobrá časť teším sa na pokračovanie! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama